Україна і Норвегія запускають спільне виробництво дронів
![]()
Міністри оборони України Денис Шмигаль і Норвегії Торе Сандвік підписали документ про спільне виробництво українських дронів.
Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомляє у Фейсбуці.
«Україна та Норвегія спільно вироблятимуть українські дрони. Відповідний документ підписали з міністром оборони Норвегії Торе Сандвіком. Це важливий крок, який дозволить масштабувати наші спроможності та посилити оборону України», — зазначив Шмигаль.
Денис Шмигаль і Торе Сандвік / Фото: Фейсбук — Денис Шмигаль
За його словами, наступний етап передбачає швидко розгорнути пілотну виробничу лінію у 2026 році та паралельно працювати над подальшим збільшенням потужностей.
«Україна поділиться з Норвегією своїм досвідом та інноваціями. У свою чергу, ми отримаємо сильний виробничий майданчик, який забезпечить наших воїнів сучасними дронами, а також науково-дослідну і конструкторську співпрацю з провідними норвезькими установами», — підкреслив Шмигаль.
Читайте також: Україна запускає серійне виробництво антидронових набоїв — Шмигаль
Він подякував Норвегії за підтримку України, а також зауважив: «Цей проєкт – приклад співпраці, яку ми вибудовуємо з партнерами: кооперація, що посилює обороноздатність усіх країн вільного світу».
Як повідомляв Укрінформ, делегації Міністерства оборони України та Великої Британії підписали ліцензійну угоду щодо українського дрона-перехоплювача Octopus.

