У Швеції послабили державну монополію на продаж алкоголю
![]()
Як повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters, уперше за більш як століття держава відходить від жорсткої монополії на продаж спиртного. Нововведення має на меті підтримати туризм і розвиток малих виробників, водночас зберігаючи провідну роль державної мережі Systembolaget у контролі доступу до алкоголю.
Згідно з новим законодавством, відвідувачі після платної екскурсії зможуть купити одну пляшку об’ємом 0,7 літра в дистилеріях або до 3 літрів – у виноробнях і мікропивоварнях. Продаж дозволено з 10:00 до 20:00. У Стокгольмі пивоварні зможуть працювати лише в години, коли відчинені магазини Systembolaget – тобто не пізно ввечері, і не в неділю.
Урядова доповідь 2021 року прогнозує збільшення продажів алкоголю приблизно на 200 тисяч літрів на рік, що становить менш як 1% обсягів, які реалізує Systembolaget.
Читайте також: ЄС відклав запровадження 50% мита на американський віскі
Уряд планує переглянути дію нового закону через шість років.
У Швеції питання алкоголю традиційно викликає жваві дискусії. Суворі обмеження, включно з високими податками на спиртне, сприяють відносно низькому рівню вживання алкоголю серед населення.
Як повідомляв Укрінформ, після повномасштабного вторгнення в Україну в Росії рекордно зросло споживання спиртного.

