Як українців ошукують за допомогою шахрайського обладнання через банкомати
10 вересня у Києві відбувся пресбрифінг на тему кібершахрайства з платіжними інструментами в Україні. Спікери конференції розповіли про тенденції шахрайства, які були зафіксовані за першу половину 2020 року, та продемонстрували шахрайське обладнання.
За словами Олесі Данильченко, заступниці директора асоціації "ЄМА", очільниці Форуму безпеки розрахунків і кредитів (ФБР і К), найбільш актуальне шахрайство на сьогодні – це шахрайство із застосуванням методів соціальної інженерії та в інтернеті. На другому місці – шахрайство з банкоматами.
"В банкоматах є три основні види злочинів. Це скімінг, кеш-трепінг і фізичні атаки. Перші два види спрямовані на держателів платіжних карток, а фізичні атаки – це збитки безпосередньо банків", – Олеся Данильченко, заступниця директора асоціації "ЄМА", очільниця Форуму безпеки розрахунків і кредитів (ФБР і К), членкиня консультаційної ради з фінансових сервісів EC3 Europol.
Потім Данильченко розповіла детальніше про наведені способи шахрайства: "Скімінг – це встановлення несанкціонованого банкомату на кардрідер, місце, де встановлюєте карту, а також встановлення мініатюрних камер, які записують введення пін-кодів. Кеш-трепінг – це встановлення на отвір для видачі готівки шахрайського пристрою, що унеможливлює отримання коштів держателем картки".
Також Олеся Данильченко повідомила, що середня сума шахрайської операції за першу половину 2020 року в мережі інтернет становила 195 гривень. Шахрайські дії з використанням методів соціальної інженерії приносили шахраям в середньому 3300 гривень.
За її словами, через карантинні обмеження випадки шахрайства суттєво зменшились. Однак, після відновлення звичайного режиму країни відновили свою роботу і шахраї.
Источник: aspi.com.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий