Психолог пояснив, у яких випадках від стресу можна померти
З фізіологічного погляду стрес — це неспецифічна реакція організму на зовнішній подразник. У людини запускається той самий набір реакцій, у своїй немає значення, позитивно чи негативно сприймаються стимули, наприклад народження дитини чи втрата роботи. Проте можливості організму не безмежні, попереджає читачів Лайфа медичний психолог клінічної лікарні “Медсі” у Боткінському проїзді Броніслав Фетісов. У відповідь на стресори у нас запускається механізм, спрямований на боротьбу з ними, який у свою чергу за тривалої дії може призвести до розвитку захворювання і навіть смерті.
Вченими прийнято виділяти три фази реакції організму на стрес:
Перша фаза – “реакція тривоги”. Вона включає мобілізацію всіх захисних механізмів організму у відповідь на подразник і триває від 6 до 48 годин, активує симпатичну і парасимпатичну системи.
Друга фаза – “опір”. Вона виникає при тривалому впливі подразника на організм. У цей період у нас зростає стійкість до стресу та одночасно до інших подразників середовища, проявляється максимальний рівень опору.
Третя фаза – “виснаження”. Вона настає при тривалому, інтенсивному впливі стресора на організм, у якому адаптивні механізми вичерпують себе.
“Основне завдання реакції на стресори полягає в мобілізації всіх систем організму для подолання загрозливих і травмуючих психічних або фізичних впливів, повернення організму до нормальних (звичних) умов функціонування. Тобто стрес – це природне явище для організму будь-якої людини, яке має захисну та адаптивну функції “, – пояснює співрозмовник Лайфа.
Він додав, що якщо знизити інтенсивність стресу, що переживається, самостійно не виходить, у цьому повинні допомогти фахівці, тому що тривалий стрес небезпечний для здоров’я.
Источник: euromd.com.ua