5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів
За прогнозами Deloitte, до 2022 року витрати на світовому ринку охорони здоров'я сягнуть $10,059 трлн. Днями українські програмісти показали на презентації в GlobalLogic прототипи медтехсервісів
1. Nevus
Мобільна Data Science-аплікація для швидкої перевірки родимки.
Декілька років тому інженери харківського офісу GlobalLogic об'єдналися в інноваційний інкубатор BrainMade, щоб практикуватися в актуальних технологіях: BigData, Industrial, IoT, Augmented Reality, Machine Learning та ін. Нещодавно вони завершили розробку системи швидкої перевірки родимки за фотографією з використанням смартфона під назвою Nevus (англ. «родимка»).
Передбачається, що система доступна для користувачів-нефахівців, охочих перевірити родимку. Вони завантажують зображення родимки, зроблене за допомогою вбудованої фотокамери телефону, й отримують результати аналізу — вірогідність розвитку меланоми.
Професійні користувачі (кваліфіковані лікарі) мають можливість додатково перевірити точність роботи автоматичного алгоритму, порівнявши результат його роботи з відомим раніше діагнозом. За задумом, переконавшись в точності результатів, лікар може використовувати таку попередню діагностику пацієнтів через інтернет, заощаджуючи чимало часу і зусиль для обох сторін.
2. Ambulance Online Streaming Technology
Технологія, яка допомагає швидко передавати дані про пацієнта із карети швидкої допомоги до лікарні. Створена командою програмістів у Харкові та Львові, ця технологія дозволяє зберігати журнал подій та дані про життєві ознаки пацієнта у кареті швидкої допомоги, синхронізуючи їх з історією пацієнта в клініці. Усі дані одразу передаються лікарям, до яких доставлятимуть пацієнта, та до страхової компанії.
3. Face Asymmetry Detection
Рішення, яке допомагає виявити початкову стадію розвитку інсульту головного мозку.
У результаті дослідницької роботи інженерів були створені алгоритми, що працюють в автономному режимі на базі хмарних сховищ даних та платформі Apple IOS. Додаток фіксує прояви асиметрії людського обличчя і виділяє ті з них, що характерні для захворювань. Зокрема, технологія дозволяє виявити "падіння куточка рота" і "часткове розгладження лобних зморшок", що характерні для початкової стадії розвитку інсульту головного мозку.
4. Diabetic Retinopathy Detection
Мобільна Data Science-аплікація для швидкої ідентифікації захворювання діабетичної ретинопатії ока.
Нещодавно програмісти завершили розробку системи оперативної перевірки сітчатки ока на наявність ознак діабетичної ретинопатії та її прогрессії з використанням мобільних пристроїв.
5. A Robotic Hand
Джуніор команда програмістів у Харкові розробила базову роботизовану установку для автоматизації різноманітних мануальних процесів. Пристрій, фактично, управляється силою думки і призначений для паралізованих людей, які не можуть рухатися. Демонстраційна установка базується на навчальному конструкторі Lego Mindstorm EV3.
Источник: biz.nv.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий