Goodnews.ua


Кінець євроатлантичної політики

Май 30
14:28 2017

Кінець євроатлантичної політики

Днями Ангела Меркель остаточно розставила усі крапки над “і” відносно стосунків з США: Європа більше не може опиратись на США і Великобританію. Разом з тим, Меркель сказала і про прагнення до встановлення дружніх відносин з РФ, що навряд чи є позитивним сигналом для України.

На превеликий жаль, Росія вже не перший рік накачує грошима окремих чиновників і політиків ЄС, місцями вдало проштовхуючи свою політику – щось подібне було і з США, однак республіканське оточення Трампа не дало вкорінитись російським лобістам типу Флінна надовго. При цьому, бачимо однозначний спад інтересу до України і локальної нестабільності у східній частині Європи. Це слід пояснити перш за все посиленням уваги до внутрішньополітичної повістки дня країн ЄС та Атлантики.

Євроатлантизм на очах розпадається на два вектори: атлантичний (правоцентристський, активний у зовнішній політиці і готовий до силової розв’язки у боротьбі з тероризмом), і євроконтинентальний (умовно центристський, часто лівоцентристський, бюрократичний, спрямований на посилення ролі Франції та ФРН у світовій і власне внутрішньоєвропейській політиці). Берлінська газета Tagesspiegel відзначає, що після саміту G7 канцлерка Меркель віддалилась від президента США: “Звісно, у цьому є трохи передвиборчої боротьби, Соціал-демократична партія Німеччини зробила Трампа негативним героєм передвиборчої кампанії, то ж і Меркель не хоче з ним цяцькатися”. Отож, бачимо і внутрішні причини цієї заяви Меркель, зробленої після самміту G7.

Не в останню чергу на позицію Меркель з відносин з США вплинула і зустріч Трампа з новообраним президентом Франції Макроном. Судячи з усього, Трамп продовжував гнути свою традиційну зовнішню лінію у бесіді з ним, що і вплинуло на невдоволення євроконтиненталістських сил участю Трампа у самміті. Також канцлерка ФРН зазначила, що нині саме стосунки з Францією є пріоритетним питанням для ФРН, що виглядає дещо комічно, у світлі чуток про Макрона, які розповсюджувались під час виборчої кампанії, ніби він є повністю ангажованим агентом впливу Берліна. У наших масштабах це могло б звучати подібно до того, якби президент РФ заявив, що найбільш пріоритетний вектор зовнішньополітичних стосунків РФ – це Білорусь.

Іншим важливим меседжем, який прозвучав з вуст Меркель, було “ЄС має опиратись на власні сили”, що де-факто слід розуміти як тенденцію до вироблення власної стратегії зовнішньої політики, незалежної від Вашингтона та орієнтацію на поглиблення інтеграції всередині ЄС. Причому, ключові негаразди, які і розхитали основи євроатлантизму зовсім не усуваються, а поглиблюються. Ані міграційна криза, ані високий рівень зарегульованості єврозаконодавства, ані бюрократизація євроінститутів так і не були подолані, і з поглибленням інтеграції вони будуть лише загострюватись, створюючи нові ексцеси типу правого повороту Великобританії.

У нових геополітичних реаліях Україні вкотре доведеться шукати своє місце: Брюссель стає все більш жорстким або і байдужим відносно інтересів Києва, Вашингтон і Лондон думають над новим форматом зовнішніх зносин, Москва вкотре намагається вибудувати з обома центрами впливу бартерні зовнішньополітичні стосунки (Сирія і гарантії нерозширення НАТО на Схід в обмін на Україну і т.д.). Гра продовжується. І наступні ставки будуть ще більшими.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Україну атакують групи ворожих «Шахедів»

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua