В Україні ввели новий податок на автомобілі: скільки платити та кому
Українці, які володіють машинами вартістю від 375 мінімалок, раз на рік повинні платити фіксований податок – 25 тисяч гривень.
Недоліків такої методики кілька. Можлива технічна помилка, при якій відомство з якоїсь причини може “забути” згадувати деякі рідкісні авто. Крім того, ускладнилася задача і для українців – якщо повідомлення не прийшло, самостійно дізнатися, потрібно платити чи ні, складно.
Автоюрист Денис Коваленко розповідає: платники податків звільняються від відповідальності в разі, якщо з якоїсь причини не отримали “лист”. Але з іншого боку податківці мають право протягом трьох років нарахувати несплачену суму протягом трьох років. Так, якщо не заплатили в цьому році через неуважних податківців, цілком можливо, що в наступному доведеться платити в подвійному розмірі.
Отже, розмір податку становить 25 тисяч гривень. Платити за новими правилами потрібно тим:
- чий автомобіль не старше 5 років;
- вартість машини – від 375 мінімалок (в 2020-му це 1,7 млн грн).
А якщо не платити податок?
Якщо ж не заплатити протягом 60 днів, сума податку буде рости. Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати (так званий податкова застава).
Користуватися машиною можна і в заставі, але продати або подарувати її не вийде. Більш того, податківці мають право стягнути автомобіль, продати його, з отриманої суми отримати платіж а здачу повернути вже колишньому власнику автомобіля. Правда, така ситуація – велика рідкість. Найчастіше боржники після податкової застави відразу ж платять за рахунками.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий