Інформаційно-розважальна система SYNC 3 від компанії Ford
Людина закохується в інтелектуальну операційну систему комп’ютера — сценарій не найправдоподібніший, навіть якщо операційну систему озвучує Скарлетт Йоганссон. Проте науково-фантастична драма «Вона» значно ближча до реальності, ніж може здаватися.
Уявіть, що кохана людина наперед знає про всі ваші побажання — замовляє доставку їжі, якщо ви надто втомлені, щоб готувати, вмикає улюблену музику для покращення настрою, коли ви засмучені, і навіть пам’ятає дні народження ваших друзів. У це важко повірити, чи не так?
На щастя, довіряти такі клопоти вашій половинці з плоті і крові не доведеться, адже за прогнозами експертів цим незабаром зможе зайнятися ваш автомобіль. Очікується, що до 2022 р.* майже всі нові автомобілі оснащуватимуться технологіями розпізнавання голосу. Наступним кроком стане впровадження систем інтерпретації тону голосу та виразу обличчя для передбачення потреб водія, іншими словами — створення автомобіля, здатного співпереживати.
«Ми на шляху до створення автомобіля, який зможе розвеселити чи дати пораду, коли ви цього потребуєте, а також допоможе зберігати уважність під час довгих подорожей,» — пояснила Фатіма Віталь (Fatima Vital), старший директор компанії Nuance Communications, яка допомагала Ford у розробці функції розпізнавання голосу в інформаційно-розважальній системі SYNC 3.
SYNC 3 дозволить американським водіям під’єднатися до віртуального помічника Alexa компанії Amazon. Очікується, що системи майбутнього перетворяться на особистих помічників, які зможуть призначати і переносити зустрічі. Вже за два роки системи голосового контролю зможуть робити нам різноманітні корисні підказки, наприклад, запитувати: «Бажаєте замовити квіти для мами до Дня матері?», «Мені відшукати менш завантажену, але довшу дорогу додому?» або «У вас закінчується улюблений шоколад, а в цьому магазині він у наявності. Бажаєте зупинитися і придбати?»
У всіх бувають моменти, коли хочеться побути наодинці з власними думками, тому автомобіль навчиться розпізнавати ситуації, в яких краще помовчати. (Якби ж наші кохані були такими здогадливими!)
«Система SYNC 3 вже розпізнає голосові команди “Я голодний” або “Хочу кави”, що робить її схожою на персонального помічника, — відзначила Марейка Зауер (Mareike Sauer), інженер з голосового контролю команди впровадження систем зв’язку компанії Ford of Europe. — Врешті водії зможуть не тільки розмовляти рідною мовою зі своїм особливим акцентом, а й використовувати властиві їм словосполучення, розмовляючи вільніше».
Тож чи несе якісь загрози мистецтво імітації життя? Чи могли би ми закохатися в помічника зі штучним інтелектом, як у фільмі «Вона»? «Автомобільні системи зможуть відреагувати майже на будь-яку ситуацію і навчатися без участі людини. А щодо використання мови, вони не обмежуватимуться єдиним набором слів, а навіть зможуть самостійно вибирати слова і фрази, — розповів Домінік Ватт (Dominic Watt), старший викладач кафедри мовознавства та лінгвістики Йоркського університету. — З розвитком технологій розмови з системами стануть для нас такими самими звичними, як і розмови з людьми, водночас системи навчатимуться і пристосовуватимуться до нас».
* http://www.autonews.com/article/20170122/OEM06/301239846/alexa-do-i-need-a-virtual-assistant-in-the-car
Apple, Apple CarPlay, iPhone, Apple Maps і Siri — торгові марки, що належать Apple Inc. Android Auto, Google, Google Play та інша символіка — торгові марки, що належать Google Inc.
Запись Інформаційно-розважальна система SYNC 3 від компанії Ford впервые появилась Автоцентр.ua.
Источник: autocentre.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий