Малюнки печерних людей виявилися першим місячним календарем
Вчені Університетського коледжу Лондона та Даремського університету вивчили позначки в печерах, зроблені стародавніми людьми епохи пізнього палеоліту 37-42 тисячі років тому. Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Cambridge Archaeological Journal, печерні малюнки є протописом і першим прикладом використання місячного календаря.
Дослідники проаналізували базу зображень наскельних малюнків і дійшли висновку, що прямі лінії і точки, що часто зустрічаються разом із зображеннями тварин, позначають собою місяці і утворюють фенологічний календар, що відображає річні сезонні зміни починаючи з весни. В основі цього календаря лежить період змін фаз Місяця, тобто місячні (синодичні) місяці.
Вчені також показали, що символ Y, який є одним із знаків, що найчастіше зустрічаються в палеолітичному нефігуративному (абстрактному) мистецтві, означає «народження». У місячному календарі Y означає початок сезонів розмноження різних тварин, що є потенційним видобутком для мисливців.
За словами авторів, результати наукової роботи вперше дають змогу прочитати перші відомі зразки писемності в історії Homo sapiens.
Інші новини: Палеонтологи знайшли у Китаї птицю з головою динозавра.