Goodnews.ua


Яких помилок потрібно уникати під час вибору Wi-Fi-роутера

Июнь 23
17:47 2023

Технології змінюються занадто швидкими темпами. Начебто нещодавно пропускна здатність мереж на рівні 100 Мб/с була супершвидкістю, а сьогодні провайдери надають кінцевим користувачам гігабітні тарифи.

Те ж саме стосується роутерів: ті, що були придбані років 5–7 тому, наразі вже не здатні впоратися з поставленими завданнями. Але купуючи новий маршрутизатор, важливо не припускатися помилок, які зроблять таке придбання не надто корисним. Розглянемо детальніше найпоширеніші помилки.

Використання ретранслятора

Вирішивши покращити сигнал свого старенького роутера за допомогою ретранслятора, ви, можливо, зможете це зробити, але локально. Рано чи пізно зрозумієте, що справа не тільки в потужності сигналу.

Низька пропускна здатність, застарілий інтерфейс і неможливість виконати важливі налаштування призведуть до того, що однаково доведеться купувати новий маршрутизатор.

Не купуйте роутери, вироблені більше ніж 4–5 років тому

Такі модеми ще зустрічаються в продажу, а їхня ціна досить низька, щоб приваблювати недосвідчених покупців. Так, гаджет може перебувати в ідеальному стані, але технічно він застарів. І це стосується багатьох речей — як стандартів дротових мереж, так і протоколів Wi-Fi.

Якщо такий роутер не підтримує протокол безпеки WPA3 чи Wi-Fi 6, ви не зможете в майбутньому користуватися цими технологіями, навіть якщо провайдер сьогодні їх не надає.

Не варто шукати найпотужнішу модель

Особливо якщо це ваш перший маршрутизатор. Навіщо переплачувати за те, чим ви ніколи не будете користуватися? Так, зазвичай усе впирається у швидкість. Але навіщо вам гаджет, який коштує близько 400–500 доларів, якщо у вас невелика сім’я та малогабаритне житло, причому більшість часу ви проводите на роботі?

Інша справа, якщо у вашому домогосподарстві з десяток під’єднаних до інтернету пристроїв, і багато з них одночасно транслює онлайн-відео. Тут справді знадобиться швидкісний Вай-Фай роутер, здатний працювати з багатьма користувачами, віддаючи їм усю потужність зовнішнього каналу, причому інтелектуально.

Враховуйте габарити житла та подвір’я

Швидкість — це дійсно важливо, але не менш велике значення має й площа охоплення, яка визначається потужністю передавача. Цей параметр зазвичай вказується в характеристиках гаджета. Ви ж не хочете, щоб в окремих частинах будинку чи подвір’я смартфон не ловив сигнал?

Думайте про майбутнє

Смартфони, комп’ютери та смарттелевізори — найбільш розповсюджені користувачі інтернету. Але цей перелік постійно доповнюється: камери відеоспостереження, домофони, розумні колонки теж потребують швидкісного доступу до мережі, і щодня в продажу з’являються нові побутові прилади з концепцією розумного дому.

Тому варто купувати роутер із запасом швидкості, щоб не мати проблем у майбутньому.

Якщо ви прислухаєтесь до цих порад, придбаний маршрутизатор прослужить вам років 5–7 без необхідності його заміни.

Share

Статьи по теме

Останні новини

«Грязный бокс»: звезда бокса дал совет Фьюри перед реваншем с Усиком

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua