Вчені запідозрили, що марсіанський вітер зможе живити потужні генератори
Марсіанський вітер може бути досить потужним для приведення в дію вітроелектрогенераторів. Статтю про це опубліковано в Nature Astronomy.
Сонячні батареї та вітроелектрогенератори є популярними пристроями для видобутку енергії з відновлюваних джерел. Вітряки на краще відрізняються від сонячних батарей тим, що здатні працювати в темний час доби і в похмуру погоду. Тим не менш, марсіанська атмосфера дуже розріджена, і довгий час вважалося, що на цій планеті електроенергію можна виробляти лише за допомогою фотоелементів.
Наразі група американських вчених провела комп’ютерне моделювання марсіанських умов. В основі цього дослідження лягла модель, створена для аналізу зміни клімату на Землі. У результаті автори змоделювали вітер з урахуванням теплового потоку від Сонця, кількості пилу, перенесення тепла повітряними масами та рельєфу місцевості.
З’ясувалося, що у багатьох частинах Марса дмуть досить сильні вітри, щоб сприяти виробленню електроенергії, а деяких районах вітру достатньо, щоб бути єдиним джерелом електрики.
Найвигідніше буде розмістити вітряки на краях кратерів і на вулканічних нагір’ях. Дослідники також виявили, що біля полюсів вітер набирає швидкість та силу, коли дме над крижаними утвореннями. У подібних районах вітер буде кращим джерелом енергії, ніж сонце.
Фото: NASA/JPL-Caltech/ASU