Goodnews.ua


Вчені розв’язали головну проблему вирощування рослин у космосі

Сентябрь 12
21:37 2022

Основна перешкода космічному землеробству — відсутність сонячного світла у достатній кількості. Але вчені знайшли розв’язання цієї проблеми — аграріям майбутнього допоможуть стара добра електроенергія та хімія.

За умови відсутності потрібної кількості сонячного світла неможливий процес фотосинтезу. А разом з ним і поглинання вуглекислого газу, який є частиною повітря. Донедавна це ставило під питання рослинництво на Місяці або на Марсі.

Але зараз вчені розробили новий метод вирощування рослин за умов відсутності природного освітлення. Він полягає у використанні електрики та хімічного добрива для забезпечення процесу фотосинтезу.

Фен Цзяо, електрохімік з Університету Делавера, США, провів низку випробувань із грибами, водоростями, дріжджами та салатом. Спочатку піддослідні рослини не росли в умовах повної відсутності сонячного світла, проте вчений вирішив підгодувати їх ацетатами— і все вдалося.

Дослідник з’ясував, що рослини можуть поглинати ацетат, перетворюючи його на цукри та амінокислоти, за допомогою штучного освітлення.

Ідея використання електрики в якості заміни природному освітленню не нова. Програма NASA Космічне рослинництво давно займається вирощуванням водоростей із застосуванням штучного підсвічування, але ці рослини не можуть бути повноцінною заміною усієї рослинної їжі для астронавтів.

Дослідження Цзяо вже оцінено фахівцями Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США.

Джоя Масса припускає, що під час перших місій на Марс астронавти привозитимуть їжу із Землі, потім їм вдасться створити гібридну схему.

Крім того, дослідження Цзяо могло б бути корисним і на Землі з урахуванням постійно зростаючого населення планети, яке потребує продовольства.

Источник: agroreview.com

Share

Статьи по теме

Останні новини

Ассоциация европейских лиг и FIFPro подали в суд на FIFA

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua