В НАТО перевірили стійкість військових до провокацій у Facebook
Дослідницька група Центру передового досвіду Стратегічних комунікацій НАТО створила низку фейкових акаунтів від імені військових. Мета — перевірити, наскільки фейкові облікові записи зможуть вплинути на реальні дії солдатів за допомогою маніпуляцій у соціальних мережах. Зокрема, у Facebook та Twitter.
“Ми спробували відповісти у нашому експерименті на три запитання, — каже Нора Бітеніс (Nora Biteniece), інженерка-програмістка проекту, виданню Wired. — Що ми можемо дізнатися про військові навчання лише з відкритих даних? Що ми зможемо дізнатися про їхніх учасників? І чи можна використовувати всі ці дані для повстання солдатів проти наказів керівництва?”.
Протягом чотирьох тижнів дослідники розробляли фальшиві сторінки та закриті групи на Facebook, а також профілі користувачів-військових, які уособлювали як реальних осіб, так і вигаданих. Аби спровокувати військових відвідати ці групи, дослідники використали таргетовану рекламу. Бюджет — всього $60, що робить подібні прийоми особливо доступними для тролів та провокаторів. Фейки розпитували справжніх військовослужбовців про атмосферу у їхніх батальйонах та особливості роботи. Функція "Рекомендованих друзів" на Facebook допомагала дослідникам знаходити нових “жертв” та виявляти їхнє коло спілкування.
Спеціалісти також відстежували облікові записи у Twitter та в інших відкритих джерелах, які могли б використати зловмисники. "Нам вдалося знайти багато даних про наших піддослідних і деякі з них були доволі інтимними, — каже Бітеніс. — Наприклад, деякі одружені військові виявилися поціновувачами сервісів для романтичних знайомств".
Наприкінці експерименту дослідники ідентифікували 150 військовослужбовців, знайшли місця розташування декількох батальйонів, відстежили рухи військ і змусили деяких військових покинути свої службові пости супроти наказів керівництва. Повний текст звіту Центру, який представили минулого тижня у Сенаті США, можна переглянути тут.
“У кожної людини є свій внутрішній важіль. Для когось це фінанси, для когось це довгоочікуване побачення, для когось це родина, — каже Яніс Сартс (Janis Sarts), директор Центру передового досвіду Стратегічних комунікацій НАТО. — Інтернет дозволяє натиснути на цей важіль, бо надає про вас детальну інформацію”.
Представник Facebook заявив, що компанія "вітає зусилля дослідників, які інформують керівництво соцмереж про свої висновки". Також співрозмовник Wired порекомендував не приймати підозрілі запити на додавання у друзі та повідомляти службу підтримки про випадки вивідування приватної та конфіденційної інформації.
Источник: ms.detector.media
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий