Goodnews.ua


Українських користувачів Viber атакують одразу двома методами

Февраль 16
14:36 2021

Компанія Rakuten Viber уклала договір з фірмою Group-IB з метою боротьби з шахраями, які використовують месенджер для обману користувачів, і прийшла до невтішних результатів – злочинці активуються. Використання інтелектуальної власності Viber для виманювання грошей у людей є звичайною програмою для бандитів, проте у компанії є «козирі в рукаві» для боротьби зі зловмисниками.

Фахівці з Group-IB провели масовий аналіз активності користувачів, пов’язаної з брендом Viber, і з’ясували дві основні стратегії, які використовуються шахраями. Перша – це інформаційні атаки, спрямовані на пряме виманювання грошей у людей під виглядом оплати товарів, послуг, акційних пропозицій. У випадку з Viber цей метод використовувався в 38% зафіксованих шахрайських схем. Основною особливістю методики є обман користувачів, що виключає злом їх технічних пристроїв – шахраї просто виманюють гроші у людей. Друга стратегія – фішингові посилання, які використовуються для злому телефонів / комп’ютерів, крадіжки особистих даних користувачів з метою отримання доступу до їх платіжних гаманців (16% випадків).

Щоб з’ясувати цю інформацію, експерти Group-IB проаналізували безліч сайтів, пов’язаних з додатком Viber. В результаті їх діяльності було виявлено 700 шахрайських веб-ресурсів, 98% з яких були ліквідовані. Аналіз вівся протягом всього 2020 року, зараз Group-IB продовжує співпрацювати з Viber для того, щоб користувачі мессенджера були захищені від злочинців.

Експерти також розповіли, за допомогою яких простих правил ви зможете убезпечити себе від шахраїв. По-перше, при виявленні будь-шахрайської діяльності потрібно відправити цю інформацію службі безпеки Viber – компанія не має права дивитися особисті листування клієнтів, тому такий спосіб є єдино можливим методом виявлення зловмисників. По-друге, ніколи не вірте твердженням, що для участі в будь-якої акції Viber потрібно платити гроші. По-третє, довіряти можна лише офіційним співтовариствам, які позначені блакитний галочкою.

Источник: gsminfo.com.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Винисиус получил в подарок часы Jacob & Co в стиле «Крестного отца»

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua