Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв і розповіли про перспективи кіберспорту
Кілька киян заснували успішну компанію WePlay з проведення віртуальних боїв і наразі будують арену для них в Лос-Анджелесі, адже переконані: на кіберспорт чекає велике майбутнє.
Про це розповідається у відеосюжеті Голосу Америки.
«Кіберспорт, або цифровий спорт. Dota, Counter-Strike, Fortnite — це не лише популярні відеоігри, це види новітнього спорту. Тут все як у футболі чи боксі: команда або ж індивідуальні кібергравці проходять виснажливі тренування, змагаються на арені за призи і плачуть від перемог чи поразок. За цим всім спостерігають мільйони глядачів онлайн», — йдеться у відео.
Під час пандемії кіберспорт набирає популярності ще стрімкіше. Компанії, які організовують і транслюють турніри е-спорту в Інтернеті, заробляють мільйони доларів на рекламі й змагаються за першість.
Однією з них є українсько-американська компанія WePlay, засновники якої якої вже рік живуть між Києвом і Лос-Анджелесом.
«В кіберспорті ми маємо одну команду чи одного гравця, ми маємо другу команду і другого гравця, і задача – виграти у свого супротивника протягом матчу», — розповів співзасновник компанії WePlay Юрій Лазебніков.
Хоча більшість переглядів відбувається онлайн, для турнірів з кіберспорту будують справжні арени, де збираються команди та експерти, які в перерві коментують гру. Завдання WePlay – зробити ці перерви цікавими для глядачів.
«Більшість компаній, які зараз є в кіберспорті, є вихідцями з ігрової індустрії. Ми відрізняємось від них тим, що у нас в продакшені 90% — це люди з телебачення, кіно, театру», — розповів генеральний продюсер Максим Білогонов.
Наприклад, на міжнародному турнірі з Dota 2 в Буковелі українці запропонували поєднати гуцульську культуру і «Гаррі Поттера». Інший турнір Dota 2 провели у стилі грецьких богів тощо.
Як зазначається в сюжеті, кіберспорт став єдиним спортом, що не постраждав від пандемії. Навпаки, тепер компанія почала виробляти у 4 рази більше контенту. Навіть розширила свою географію – рік тому розпочала будівництво арени в Лос-Анджелесі.
«Америка – один з найбільших ринків світу, щодо кіберспорту ситуація аналогічна. Коли ми вибирали, як будемо розміщувати свої центральні офіси, логічно, що ми вибирали фінансові центри, я маю на увазі країни, в яких можлива в майбутньму прозора робота з точки зору інтересів інвестора», — розповів співзасновник компанії Олег Крот.
А починалося все з комп’ютерного клубу на Троєщині, де місцеві любителі відеоігор збиралися і влаштовували власні турніри. «Завдяки орагнізаторським здібностям ми якось стали центром локального ком’юніті і потім змогли трансформувати це в бізнес», — розповів Крот.
Тепер з ними підписують контракти такі рекламодавці як Pepsi та McDonalds.
Самі ж засновники компанії кажуть: на кіберспорт чекає велике майбутнє.
Співзасновник компанії WePlay Юрій Лазебніков, попри те, що встиг побудувати успішний бізнес, досі грає у відеоігри. З приводу шкідливості геймерства Юрій відповідає: це не більше аніж забобон.
У найближчому майбутньму компанія збирається проводити турніри в Латинській Америці, Бразилії, Китаї та Австралії.
Тим часом у міжнародному олімпійському комітеті ведуть дискусії, чи включати кіберігри до програми майбутніх Олімпійських ігор?
Источник: ukrinform.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий