Типи фотопаперу: основні відмінності
Для друку якісних знімків необхідно вибрати відповідні якісні носії. Ви можете спробувати використовувати для цього офісні листи, але від інтенсивного заливання вони розмокатимуть, деформуватимуться. Фотопапір відрізняється тим, що він має захисне покриття, призначення якого не пропускати чорнило глибоко всередину носія і вбирати його. Також завдяки йому фотографія виходить довговічною, адже тривалий час не вигоряє і не стирається.
Фотопапір для струмевого друку ділиться на три основні види:
- Матовий з тонким одинарним покриттям.
- Глянець з двошаровим захистом.
- Мікропористий з покриттям, що складається з декількох полімерних шарів.
Зверніть увагу, що дані носії не підходять для лазерних принтерів, та й самі ці апарати не рекомендують використовувати для друку фотографій, враховуючи низьку роздільну здатність отриманих матеріалів.
Особливості матового паперу
Матовий фотопапір, який маркується як Matte, має доступну вартість та шорстке покриття. Він не бликує і швидко сохне, підходить для кольорового та чорно-білого друку. Серед недоліків виділяють зниження різкості знімків через те, що верхній захисний шар дуже тонкий та фарби можуть трохи розтікатися. Крім того, він не може вберегти фото від вигоряння, якщо вони перебувають під дією прямих сонячних променів.
Властивості глянцевого фотопаперу
Носії з маркуванням Gloss, High-Gloss та Glossy одні з найпопулярніших, адже мають відмінні властивості та демократичну ціну. Глянцевий папір для друку фото вкритий двома шарами захисту. На паперовій основі знаходиться той, який вбирає в себе чорнило, а поверх нього нанесений глянець, що робить знімок водостійким та яскравим, тому що від нього відбивається більшість падаючого світла. З такими носіями потрібно бути уважними, адже вони не працюють з пігментним чорнилом, це означає, що вам потрібно запастися водорозчинними розхідниками для отримання високоякісних фотографій.
Характеристики мікропористого паперу
Фотопапір данного типу відрізняється високою ціною та цікавою структурою. На ньому є щільне полімерне покриття з декількох шарів, один з яких з дрібними порами, що запечатує барвники всередині і не дозволяє розтікатися, а також всмоктуватися всередину носія. Плюси мікропористого паперу:
- дуже швидко висихає;
- гарантує збереження яскравості друку;
- захищає від вигоряння та різного роду пошкоджень.
Для мікропористого паперу, як і для глянцевого, теж потрібне водорозчинне чорнило через те, що великі частинки пігменту не можуть проникати в пори і просто змащуються з цього носія.
Щоб роздруковувати високоякісні знімки, варто спробувати кожен і\з цих видів фотопаперу. Тільки так ви зможете визначити, який вам більше подобається та підходить під ваші завдання.