Телескоп Джеймса Вебба вивчив ділянку найгустішої області галактик
Фахівці Центру космічного світанку за допомогою телескопа НАСА імені Джеймса Вебба вивчили ділянку найгустішої області галактик у ранньому Всесвіті.
Висновки дослідження опубліковані у журналі Astronomy & Astrophysics.
Відповідно до існуючої теорії, формування галактик починається з невеликих структур, які вперше почали утворюватися в ранньому Всесвіті, а потім вони об’єднуються в більші об’єкти. Це вдалося довести за допомогою комп’ютерного моделювання та підтвердити результатами багаторічних спостережень.
За допомогою нових приладів телескопа Джеймса Вебба астрономи змогли виявити групу невеликих галактик під назвою CGG-z5 в стані, коли Всесвіту було всього 1,1 мільярда років. Оскільки багато тіл, що вивчаються, занадто маленькі і тьмяні, без дозволу орбітальної обсерваторії зафіксувати їх не вдалося.
Звичайно, що знати напевно, на що вони перетворяться в майбутньому, вчені не можуть. Є ймовірність, що вони зіллються в одну єдину галактику, а також можливо, що вони можуть еволюціонувати у велике скупчення космічних об’єктів.
Щоб краще зрозуміти природу та еволюцію CGG-z5, автори створили комп’ютерне моделювання на основі 14 структур, які схожі за фізичними параметрами на групу CGG-z5. Незважаючи на те, що точні етапи розвитку цих об’єктів були різними, вони всі злилися в єдину галактику приблизно через 0,5 до одного мільярда років. Автори припускають, що подібна доля чекає на групу, що вивчається.
Інші новини:
- Вперше підтверджено існування екзопланети за допомогою телескопа Вебба
- На Марсі виявили рельєф, схожий на морду ведмедя.