Legatus

Старі прийоми вперемішку з новими: як шахраї виманюють гроші з банківських карток

Март 29
08:07 2019

Гроші, які люди переказують на електронні рахунки шахраїв, повернути складно, так само як і вийти "на слід" аферистів, тому краще не попадатися на гачок шахраїв

"Увага! Вашу картку заблоковано банком" – українці дедалі частіше стали отримувати схожі СМС від шахраїв. Причому, методи видурювання зловмисниками грошей різні: дзвінки і повідомлення про затриманого поліцією родича або акційний виграш квартири чи автомобіля. Як не потрапити у пастку – розповість Нонна Лактіонова.

"Мені час від часу приходять такі повідомлення. Зміст, що картка заблокована і прохання передзвонити на знову ж невідомий номер", – пригадує киянка Ліна Кривобоченко.

Такі повідомлення та дзвінки киянка отримує щонайменше раз на місяць. Шахраї під виглядом офіційного банку, за словами жінки, виманюють гроші.

"Ми ваш банк-партнер і ми бачимо, що у вас знімають кошти. При тому, що у мене лежав гаманець на столі, я бачу – моя картка в мене, а вірю їм. Я кажу: перепрошую, ви помилилися і потім починається така психологічна атака – реально, у вас зараз знімають гроші і якщо ви нам зараз не скажете номер, то ви втратите все", – розповідає пані Ліна.

Втратити все до копійки дуже просто, розповідає харків'янин Дмитро Назаренко. Чоловік більше року викриває злочинні схеми і публікує їх у соцмережах.

"Вони будуть дізнаватися номер карти, і термін дії карти, CVV код. Найголовніше – не давати цей код, який вони просять в кінці. Фінальний крок залиття грошей – це код підтвердження, який приходить на мобільний телефон", – пояснює блогер Дмитро Назаренко.

Спрощена можливість дистанційної заміни SIM-карти, за інформацією служби безпеки "Ощадбанку", від імені якого найчастіше діють шахраї, і є однією з причин зняття грошей з рахунків клієнтів. Так на запит "5 каналу" повідомили в установі.

"Протягом 2018 року кількість звернень клієнтів щодо шахрайських дій знизилася порівняно з 2017 роком утричі. Для зупинки злочинних схем запроваджено опцію №1 в автоматичному режимі контакт-центру для повідомлення про шахраїв та оперативного блокування картки", – повідомили в "Ощадбанку".

Окрім СМС від псевдо-банків, видурюють гроші з людей ще й за допомогою цінних призів від акції. Для віри в правдивість виграшу аферисти створюють спеціальні веб-ресурси, проводять там фейкові торги і публікують привабливі умови.

"Пропонують дуже вигідні умови купівлі квитків, товару, бронювання готелів, будь-чого. Та інформація, яка є на нашому сайті, потрапляє на нього вже після ретельної перевірки співробітниками Асоціації. Перейти на неї можна через пошукову систему "Гугл", – пояснює Олексій Красюк, заступник директора з операційних питань та інформаційної безпеки міжбанківської асоціації ЄМА.

Гроші, які люди переказують на електронні рахунки шахраїв, повернути складно, пояснюють у Нацполіції. Так само як і вийти "на слід" аферистів. Втім, якщо їх таки впіймають – зловмисникам загрожуватиме до 12-ти років позбавлення волі.

"Найчастіше купляються літні люди, які справді, не розуміючи до кінця ситуації, можуть таким чином поповнити скарбничку зловмисників", – каже Микола Гулевич, заступник керівника департаменту комунікацій Нацполіції.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, фахівці радять не контактувати з тими, хто надсилає вам СМС про виграш призу, про який і гадки не мали, не давати невідомим хабара за звільнення родича, а після повідомлення від банку – одразу дзвонити на "гарячу" лінію установи, номер якої міститься на офіційній інтернет-сторінці та самій картці.

Источник: 5.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Шевадзуцкий получил непобежденного соперника на ближайший бой

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
enfrdeitplptruestruk