Старі прийоми вперемішку з новими: як шахраї виманюють гроші з банківських карток
Гроші, які люди переказують на електронні рахунки шахраїв, повернути складно, так само як і вийти "на слід" аферистів, тому краще не попадатися на гачок шахраїв
"Увага! Вашу картку заблоковано банком" – українці дедалі частіше стали отримувати схожі СМС від шахраїв. Причому, методи видурювання зловмисниками грошей різні: дзвінки і повідомлення про затриманого поліцією родича або акційний виграш квартири чи автомобіля. Як не потрапити у пастку – розповість Нонна Лактіонова.
"Мені час від часу приходять такі повідомлення. Зміст, що картка заблокована і прохання передзвонити на знову ж невідомий номер", – пригадує киянка Ліна Кривобоченко.
Такі повідомлення та дзвінки киянка отримує щонайменше раз на місяць. Шахраї під виглядом офіційного банку, за словами жінки, виманюють гроші.
"Ми ваш банк-партнер і ми бачимо, що у вас знімають кошти. При тому, що у мене лежав гаманець на столі, я бачу – моя картка в мене, а вірю їм. Я кажу: перепрошую, ви помилилися і потім починається така психологічна атака – реально, у вас зараз знімають гроші і якщо ви нам зараз не скажете номер, то ви втратите все", – розповідає пані Ліна.
Втратити все до копійки дуже просто, розповідає харків'янин Дмитро Назаренко. Чоловік більше року викриває злочинні схеми і публікує їх у соцмережах.
"Вони будуть дізнаватися номер карти, і термін дії карти, CVV код. Найголовніше – не давати цей код, який вони просять в кінці. Фінальний крок залиття грошей – це код підтвердження, який приходить на мобільний телефон", – пояснює блогер Дмитро Назаренко.
Спрощена можливість дистанційної заміни SIM-карти, за інформацією служби безпеки "Ощадбанку", від імені якого найчастіше діють шахраї, і є однією з причин зняття грошей з рахунків клієнтів. Так на запит "5 каналу" повідомили в установі.
"Протягом 2018 року кількість звернень клієнтів щодо шахрайських дій знизилася порівняно з 2017 роком утричі. Для зупинки злочинних схем запроваджено опцію №1 в автоматичному режимі контакт-центру для повідомлення про шахраїв та оперативного блокування картки", – повідомили в "Ощадбанку".
Окрім СМС від псевдо-банків, видурюють гроші з людей ще й за допомогою цінних призів від акції. Для віри в правдивість виграшу аферисти створюють спеціальні веб-ресурси, проводять там фейкові торги і публікують привабливі умови.
"Пропонують дуже вигідні умови купівлі квитків, товару, бронювання готелів, будь-чого. Та інформація, яка є на нашому сайті, потрапляє на нього вже після ретельної перевірки співробітниками Асоціації. Перейти на неї можна через пошукову систему "Гугл", – пояснює Олексій Красюк, заступник директора з операційних питань та інформаційної безпеки міжбанківської асоціації ЄМА.
Гроші, які люди переказують на електронні рахунки шахраїв, повернути складно, пояснюють у Нацполіції. Так само як і вийти "на слід" аферистів. Втім, якщо їх таки впіймають – зловмисникам загрожуватиме до 12-ти років позбавлення волі.
"Найчастіше купляються літні люди, які справді, не розуміючи до кінця ситуації, можуть таким чином поповнити скарбничку зловмисників", – каже Микола Гулевич, заступник керівника департаменту комунікацій Нацполіції.
Щоб не потрапити на гачок шахраїв, фахівці радять не контактувати з тими, хто надсилає вам СМС про виграш призу, про який і гадки не мали, не давати невідомим хабара за звільнення родича, а після повідомлення від банку – одразу дзвонити на "гарячу" лінію установи, номер якої міститься на офіційній інтернет-сторінці та самій картці.
Источник: 5.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий