Goodnews.ua


Спецоперація «Трикстер»: поліція викрила ужгородця, який причетний до шахрайства у мережі

Декабрь 08
10:02 2017

Поліція провела загальнодержавну спецоперацію «Трикстер». Її завданням було виявляти та документувати злочинні групи, які причетні до скоєння шахрайств.
Під час спецоперації під умовною назвою «Трикстер», яка тривала в краї з 30 жовтня до 30 листопада, закарпатські правоохоронці, а передовсім працівники відділу по боротьбі з кіберзлочинами, виявляли осіб, які скоюють шахрайські дії за допомогою електронного та телефонного зв’язку.
Як розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Закарпатській області Михайло Танчинець, у ході спецоперації «Трикстер» було викрито кілька злочинів цієї категорії. Зокрема, поліція затримала раніше судимого молодого жителя Ужгорода, який відбував покарання за скоєння шахрайств і нещодавно повернувся з місць позбавлення волі. Молодий чоловік видурював гроші через мережу Інтернет під виглядом продажу неіснуючих товарів. Таким чином він виманив у жителя однієї з областей 8000 гривень. За даним фактом поліція розпочала досудове розслідування за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Шахраю загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
Ще двох шахраїв задокументовано в місті Мукачеві та Міжгірському районі, де за обома фактами розпочато досудове розслідування за ч.4 ст.190 ККУ (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Варто зауважити, що цьогоріч в Україні кіберполіція викрила чотири десятки шахраїв, які видурювали у громадян кошти під виглядом оформлення виграшів неіснуючих автомобілів і звільнення від кримінальної відповідальності родичів. Відтоді кількість цих шахрайств, дуже поширених у минулі роки, пішов на спад.
Для боротьби з шахрайствами правоохоронці використовують усі можливі способи, аж до виступів у ЗМІ та розповсюдження наглядної агітації – білбордів, плакатів та листівок, яку розміщують у населених пунктах області в місцях найбільшого скупчення людей. А головне – мають сучасні технічні можливості вирахувати й задокументувати мережевого чи телефонного шахрая. А далі – досудове розслідування й перспектива провести за ґратами до 12 років.

Источник: uzhgorod.net.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Какие виды льгот могут получить пенсионеры в Украине в 2025 году

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua