На Alibaba Cloud виявили персональні дані мешканців Пекіна, отримані системою стеження
На хмарній платформі Alibaba Cloud знайшли базу даних мешканців щонайменше двох районів Пекіна, зібрану за допомогою системи розпізнавання облич. Всі дані зберігалися без паролю або іншого захисту.
Цю базу виявив експерт з кібербезпеки Джон Ветінгтон, який розповів про це виданню TechCrunch.
«База містить достатньо даних, щоби точно визначити, куди людина ходила, коли і як багато часу вона витратила. Будь-хто, у кого є доступ до бази, зокрема поліція, міг простежити за повсякденним життям конкретної людини», — зазначає видання.
У відкритому доступі були імена вік, стать, номера ID-карт, національність, зокрема приналежність до таких етнічних груп як ханьці та уйгури. Також журналісти зустрічали такі мітки, як «наркозалежний», «звільнений з в’язниці» тощо.
Крім того, в базі вказаний так званий «соціальний рейтинг» особи. У Китаї запроваджують систему рейтингів, які складають на основі поведінки людей, фінансового стану, порушень тощо. Людей з низьким рейтингом можуть позбавляти деяких прав, а особи з великим зможуть отримувати різні бонуси. Цю систему критикують правозахисники.
Система стеження, до якої отримали доступ журналісти на Alibaba Cloud, здатна стежити за смартфонами і комп’ютерами, які підключені до мережі Wi-Fi. Для цього використовуються датчики китайської компанії Renzixing, які встановлені в усьому районі.
Журналісти звернулися до Alibaba, але там їм сказали, що компанія не несе відповідальності за те, що база зберігалася у відкритому доступі, тому що її розмістив користувач сервісу. Проте через деякий час доступ до цієї бази даних обмежили.
У компанії пояснили, що сповістили клієнта «для вирішення проблеми». Хто цей клієнт, представник Alibaba не розповів.
Система розпізнавання облич працює в Китаї з 2015 року. Влада стверджує, що використовує її для пошуку злочинців і зниклих безвісти.
Источник: hromadske.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий