Минстець учтет мнение ИнАУ при разработке норм интернет-цензуры
Предлагаемые «Доктриной информационной безопасности» механизмы регулирования работы операторов телекоммуникаций, телерадиокомпаний и СМИ будут применяться исключительно в условиях военного положения. Такое обещание содержится в сегодняшнем ответе Министерства информационной политики на письмо ИнАУ.
В конце февраля 2017-го Интернет ассоциация направила обращение премьер-министру Владимиру Гройсману, секретарю СНБО Александру Турчинову, министру информационной политики Юрию Стецю, главе СБУ Василию Грицаку и главе Администрации Госслужбы специальной связи и защиты информации Леониду Евдоченко. В письме содержался целый ряд замечаний, которые важно учесть при разработке законопроектов для реализации Доктрины.
Выдержки:
— При виконанні вимоги Доктрини для законодавчого врегулювання механізму виявлення, фіксації, блокування та видалення інформації з інформаційного простору держави, зокрема, з українського сегмента мережі Інтернет, держава має гарантувати громадянам конституційне право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
— Існують потенційні ризики порушення прав громадянина через невизначеність дефініцій термінів «інформаційний простір держави» та «український сегмент мережі Інтернет», що створює умови для правової невизначеності механізму виявлення, фіксації, блокування та видалення інформації.
— Е незрозумілим як з юридичної, так із технологічної точки зору, які саме мають бути здійснені дії щодо видалення інформації з інформаційного простору держави, зокрема з українського сегмента мережі Інтернет.
— Розроблені нормативно-правові акти мають бути, в першу чергу, спрямовані на виявлення та покарання саме особи, яка поширює інформацію, що загрожує життю, здоров’ю громадян України, пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом або порушення територіальної цілісності України, загрожує державному суверенітету, пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку,а не створювати перешкоди у веденні діяльності оператора, провайдера телекомунікацій.Крім цього, необхідно передбачити мінімізацію та компенсацію фінансових витрат, які будуть понесені операторами, провайдерами телекомунікацій у разі придбання обладнання, необхідного для вчинення дій з виявлення, фіксації, блокування та видалення інформації з інформаційного простору держави, зокрема, з українського сегмента мережі Інтернет.
В ответ МИП сообщает, что министерство в целом поддерживает предложения ИнАУ, они будут учтены при разработке соответствующих нормативно-правовых актов.
Надеемся, что обещания не останутся лишь на бумаге. Пока же замминистра МИП Дмитрий Золотухин все еще отвечает на отправленный более месяца назад запрос нашего издания с просьбой прояснить нюансы предполагаемых механизмов реализации норм Доктрины. А также рассказать, что ее авторы подразумевают под термином «украинский сегмент сети Интернет», почетную обязанность блокирования которого собираются возложить на операторов и провайдеров.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий