Goodnews.ua


Кіберполіція навчатиме українців, як не потрапити на гачок Інтернет-шахраїв

Март 08
23:07 2019

В Україні боротимуться з Інтернет-шахраями. Кіберполіція спільно з ОБСЄ розпочала просвітницьку акцію, метою якої є навчити громадян елементарних правил безпеки у мережі.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Олег часто купує товари в Інтернеті і за свою безпеку спокійний. Саме тому вирішив розповісти, як не потрапити на гачок кібер-шахраїв.

«Я знайшов на сайті монітор, зателефонував туди. Мені сказали перейти по нашому посиланню. Товар справді був за тією ціною, що я бачив. Також була інформація, що магазин працює два роки і дуже успішний. Але більшість споживачів не перевіряє доменне ім’я і виявилося, що воно зареєстроване тиждень тому. Тобто це чистої води шахрайська схема, коли вимагають передплату», – сказав заступник голови правління союзу споживачів України Олег Цільвік.

Інтернет-шахраї стають дедалі зухвалішими, попереджають фахівці, а українці надто довірливими. Тож щороку втрачають на фейкових онлайн покупках сотні мільйонів гривень.

«Замовляли вживані речі і не пересилали потім поштою. Робили передплату і не пересилали поштою товари», – розповів киянин Павло.

«Я замовляла одяг, надсилала гроші на картку. Одяг не приходив і мене одразу блокували. Я телефонувала та писала, але у мене так нічого і не вийшло», – прокоментувала киянка Віолета.

Правоохоронці зазначають, що усіх проблем можна уникнути. Утім люди часто нехтують простими заходами безпеки.

«Коли ми починаємо проводити розслідування, виявляємо, що шкідливе програмне забезпечення було занесене лише із-за незнання елементарних правил користування електронною поштою», – зазначив голова Кіберполіції Сергій Демедюк.

Кіберполіція вирішила перейняти європейський досвід та діяти на випередження. Разом із представництвом ОБСЄ запускають просвітницьку програму, бо хочуть навчити українців елементарних норм кібергігієни. Тому на Інтернет-ресурсах демонструватимуть відеоролики з правилами безпеки у мережі і персонально навчатимуть молодь.

«Одна картка стосується захисту інформації в Інтернеті, інша стосується безпечного шопінгу в Інтернеті. Ми плануємо за допомогою наших колег з департаменту кіберполіції розповсюджувати ці картки при спілкуванні зі школярами чи у вищих навчальних закладах», – зазначив представник ОБСЄ в Україні Лілія Грудко.

Представники Інтернет-торгівлі таку ініціативу вітають. Кажуть, в Україні і справді багато необачних громадян, які не розуміють небезпеки всесвітньої мережі, а шахраїв щороку більшає.

«Ми слідкуємо за випадками, які були на наших і на інших майданчиках. За реєстрами судових рішень, на жаль, ми не бачимо, щоб це якось швидко розслідувалось. Ми розуміємо і бачимо, що кіберполіція дуже багато працює. Вони дуже багато сил на це покладають, але їх фізично не вистачає», – зазначив керівник юридичної служби Інтернет-магазину Олексій Король.

Тож фахівці наголошують, що головне знати, як правильно поводитись у мережі. І розуміти, на що слід звертати увагу. Бо усе це може захистити від гачка Інтернет-зловмисників.

Источник: zik.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Ювентус усилится игроком Челси, которым интересовалась Боруссия Дортмунд

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua