Ілон Маск запропонував адміністрації Байдена ввести вуглецевий податок
Американський мільярдер Ілон Маск, засновник SpaceX і Tesla, давно пропонує «карати доларом» тих, хто забруднює повітря і океани вуглекислим газом, і сподівається, що новий уряд підтримає ініціативу щодо захисту навколишнього середовища. Однак, схоже, ідея Маска ввести вуглецевий податок не зустріла ентузіазму у новій адміністрації, пише HighTech Plus з посиланням на Electrek.
Суть вуглецевого податку полягає в додаткових відрахуваннях за викиди СО2. Його можна вводити різними способами, в тому числі, як прямі платежі з боку підприємств, що забруднюють атмосферу викидами СО2, або у вигляді податків на споживчому рівні за продукти, що містять викопне паливо.
Ілон Маск – давній прихильник ідеї вуглецевого податку. Глава Tesla впевнений, що ринок функціонує правильно, коли ціни – які, на його думку, просто інформація про продукт – відповідають дійсності. Що стосується продуктів, пов’язаних з викидами СО2, то тут ціни не вірні, оскільки не відображають збитки від викидів для довкілля і людини. За даними досліджень, збитки обчислюються трильйонами доларів. Таким чином, вважає Маск, якщо ці збитки будуть міститися в ціні, ринок почне приймати вірні рішення.
В інтерв'ю з телеведучим Джо Роганом Маск розповів, що звернувся до адміністрації нового президента Джо Байдена з пропозицією ввести в США вуглецевий податок.
«Я говорив з адміністрацією Байдена про введення вуглецевого податку, а вони такі: «Ну, це занадто складно з політичної точки зору», – сказав він. Схоже, новий уряд не в захваті від цієї ідеї, додав він.
Вуглецевий податок на електрику, вироблену з вугілля і природного газу, а також на бензин очевидно стане для Tesla хорошою підмогою в конкурентній боротьбі з традиційними автокомпаніями. Однак, як зауважив Маск, підвищить витрати для SpaceX.
Також Маск запропонував зробити вуглецевий податок нерегресивним, щоб він не обтяжив малозабезпечених.
Згідно з дослідженням аналітиків МВФ, тільки підвищення податку на СО2 дозволить досить швидко декарбонізувати економіку. У країнах, які виробляють найбільше парникових газів, ставка вуглецевого податку повинна до 2030 року піднятися до $75 за тонну.
Источник: mind.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий