Goodnews.ua


Фахівці передрікають, що готівка може скоро зникнути

Июль 03
21:03 2018

США, Велика Британія, Данія та Швеція – у цих розвинутих країнах світу кількість безготівкових операцій сягає приблизно 90%. Українці також поступово відмовляються від паперових грошей: поки цей показник удвічі менший. Але це вже хороший результат. Тому що за останні роки він виріс утричі.

Більшість послуг можна оплатити карткою, не виходячи з дому. У супермаркетах і невеличких господарських магазинчиках встановлені термінали, навіть таксі стає безготівковим. Погодьтеся, це зручно та безпечно. Навіть якщо ви загубите картку, вона підлягає відновленню, а гроші на рахунку залишаться. А за крайньої потреби готівку можна зняти у банкоматах.
Розрахунок карткою – не єдиний спосіб безготівкової оплати. Якщо з якоїсь причини ви не бажаєте або не можете нею користуватися, телефон під рукою у вас знаходиться завжди. Для цього необхідно встановити на смартфон спеціальний мобільний додаток. Приклавши телефон до пристрою, із вашого банківського рахунку будуть зняті кошти. Єдина незручність в тому, що поки не існує універсального додатку для всіх банків.
У Кенії, що знаходиться у східній часині Африки, пішли іншим шляхом. Вони розраховуються за допомогою рахунків конкретних номерів мобільних телефонів. Сім-картку повинна підтримувати місцева система мобільних платежів
«М-ПЕСА», що в перекладі означає гроші. За допомогою цієї програми перекази здійснюються між мобільними рахунками. Ось так кенійці оплачують поїздки, продукти та інші послуги. Серед основних причин популярності такої безготівкової оплати – недовіра місцевих мешканців до банків та дешевий мобільний зв’язок. Через успіх мобільних розрахунків в Кенії цей досвід перейняли інші країни, наприклад Танзанія та Афганістан.
Фахівці передрікають, що врешті готівка зникне зовсім. Коли це станеться, найпопулярнішим способом оплати можуть стати біометричні платежі, вважають експерти. Наприклад, за допомогою відбитку вашого пальця. Біометрика вже й сьогодні значно полегшила життя людей. Наприклад, для того, щоб зайти в онлайн-банкінг, не потрібно вводити пароль, достатньо лише прикласти палець до кнопки смартфона. У майбутньому планується використовувати для платежів розпізнавання голосу та обличчя.
Звісно, окрім явних переваг, є й свої недоліки. Коли ти не маєш можливості перерахувати готівку вручну, ти втрачаєш відчуття кількості грошей. Але це, скоріше, питання виховання.

Источник: ranok.ictv.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Аморим повторил достижения Фергюсона и Басби

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua