Goodnews.ua


5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів

Март 23
17:06 2019

За прогнозами Deloitte, до 2022 року витрати на світовому ринку охорони здоров'я сягнуть $10,059 трлн. Днями українські програмісти показали на презентації в GlobalLogic прототипи медтехсервісів

1. Nevus

f99c39f2e24e34ad9c8c45682cb1076.png (360 KB)

Мобільна Data Science-аплікація для швидкої перевірки родимки.

Декілька років тому інженери харківського офісу GlobalLogic об'єдналися в інноваційний інкубатор BrainMade, щоб практикуватися в актуальних технологіях: BigData, Industrial, IoT, Augmented Reality, Machine Learning та ін. Нещодавно вони завершили розробку системи швидкої перевірки родимки за фотографією з використанням смартфона під назвою Nevus (англ. «родимка»).

Передбачається, що система доступна для користувачів-нефахівців, охочих перевірити родимку. Вони завантажують зображення родимки, зроблене за допомогою вбудованої фотокамери телефону, й отримують результати аналізу — вірогідність розвитку меланоми.

Професійні користувачі (кваліфіковані лікарі) мають можливість додатково перевірити точність роботи автоматичного алгоритму, порівнявши результат його роботи з відомим раніше діагнозом. За задумом, переконавшись в точності результатів, лікар може використовувати таку попередню діагностику пацієнтів через інтернет, заощаджуючи чимало часу і зусиль для обох сторін.

2. Ambulance Online Streaming Technology

1e461533c1db609a570da7de5424ee8a3.png (204 KB)

Технологія, яка допомагає швидко передавати дані про пацієнта із карети швидкої допомоги до лікарні. Створена командою програмістів у Харкові та Львові, ця технологія дозволяє зберігати журнал подій та дані про життєві ознаки пацієнта у кареті швидкої допомоги, синхронізуючи їх з історією пацієнта в клініці. Усі дані одразу передаються лікарям, до яких доставлятимуть пацієнта, та до страхової компанії.

3. Face Asymmetry Detection

Рішення, яке допомагає виявити початкову стадію розвитку інсульту головного мозку.

У результаті дослідницької роботи інженерів були створені алгоритми, що працюють в автономному режимі на базі хмарних сховищ даних та платформі Apple IOS. Додаток фіксує прояви асиметрії людського обличчя і виділяє ті з них, що характерні для захворювань. Зокрема, технологія дозволяє виявити "падіння куточка рота" і "часткове розгладження лобних зморшок", що характерні для початкової стадії розвитку інсульту головного мозку.

4. Diabetic Retinopathy Detection

Мобільна Data Science-аплікація для швидкої ідентифікації захворювання діабетичної ретинопатії ока.

Нещодавно програмісти завершили розробку системи оперативної перевірки сітчатки ока на наявність ознак діабетичної ретинопатії та її прогрессії з використанням мобільних пристроїв.

5. A Robotic Hand

2c7781f12693e363a00a661a9d7f0bfc3.jpeg (111 KB)

Джуніор команда програмістів у Харкові розробила базову роботизовану установку для автоматизації різноманітних мануальних процесів. Пристрій, фактично, управляється силою думки і призначений для паралізованих людей, які не можуть рухатися. Демонстраційна установка базується на навчальному конструкторі Lego Mindstorm EV3.

Источник: biz.nv.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Воюй или работай: кто получает в Украине повестки в первую очередь

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua