Всесвітня метеорологічна організація: 2024 рік був найспекотнішим за всю історію спостережень
Експерти Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) підтвердили, що 2024 рік був найспекотнішим за всю історію спостережень.
Як передає Укрінформ з посиланням на повідомлення ВМО, середньорічна температура торік була вища на 1,55 градуса за Цельсієм, ніж у доіндустріальну епоху.
«Ми бачили надзвичайну температуру на суші, морській поверхні, надзвичайну спеку в океані, що супроводжувалася екстремальною погодою, яка вплинула на багато країн по всьому світу, руйнуючи життя, засоби до існування, надії та мрії», — заявила речниця ВМО Клер Нулліс.
За її словами, нині спостерігаються глобальні наслідки зміни клімату, зокрема тануть морські льодовики.
Читайте також: Клімат vs війна: як боротьба із кліматичною кризою може допомогти Україні
Метеорологи зазначили, що близько 90 відсотків надлишкового тепла, спричиненого глобальним потеплінням, зберігається в океані, що є «критичним показником зміни клімату».
За повідомлення пресслужби ООН, Генеральний секретар Антоніу Гутерреш назвав висновки ВМО ще одним доказом глобального потепління й закликав усі уряди ухвалити цього року нові національні кліматичні плани дій, щоб обмежити підвищення глобальної температури на рівні 1,5°C й підтримати найбільш вразливі країни, які стикаються з руйнівними кліматичними наслідками.
«Ще є час, щоб уникнути найгіршої кліматичної катастрофи. Але лідери повинні діяти — зараз», — заявив він.
Читайте також: У грудні середня температура у Києві майже на 2 градуси перевищувала норму
Як повідомляв Укрінформ, у грудні Європейському центрі з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service заявили, що 2024 рік стане найспекотнішим за всю історію спостережень.
Фото: VCG/Visual China Group/Getty Images