В ОП назвали ключові наративи росіян для дискредитації Української формули миру
Одна з ключових задач російської дипломатії та їхньої розвідки — дискредитація Української формули миру, для чого в РФ використовують низку наративів.
Як передає Укрінформ, про це повідомила у Телеграмі радниця керівника Офісу Президента Дарія Зарівна.
«Ключові наративи росіян стосуються нібито їх миролюбності і готовності до перемовин та небажання України долучати їх до процесів», — зазначила вона.
Зарівна назвала деякі з них: «Захід бреше, що РФ відмовляється від переговорів»; «РФ відкрита до переговорів на основі реалій»; «Україна і Захід не готові до серйозної розмови про мир»; РФ не братиме участь у жодних заходах, які просувають Українську формулу миру; Формула миру — це «ультиматум РФ» та «абсолютно тупиковий формат».
За словами радниці керівника ОП, головна мета росіян — переконати світ, що будь-який діалог про мир можливий тільки з ними зараз.
Читайте також: Президент — про Саміт миру: Важливо, щоб лідерство могли проявити якнайбільше держав
«Втім, всі вже пам’ятають, як завершуються перемовини з РФ. Ключова історія для нас та світу сьогодні — об’єднатися навколо ідеї справедливого миру, розробити бачення і поставити РФ перед фактом. Тільки так можливо діяти, коли маєш справу з божевільними вбивцями», — підсумувала Зарівна.
Як повідомляв Укрінформ, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Країни, які візьмуть у ньому участь, вироблять спільну переговорну позицію і передадуть її Росії.
Українська формула миру — дипломатичний механізм, який пропонує Україна для досягнення справедливого закінчення війни, що розв’язала Росія.
Складовими Формули є: радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, компенсація за збитки, спецтрибунал, протидія екоциду, недопущення ескалації, фіксація закінчення війни.