Учені розробили тест крові для раннього виявлення хвороби Паркінсона
Дослідники з Оксфордського університету (Велика Британія) розробили аналіз крові для ранньої ідентифікації людей, у яких може розвинутися хвороба Паркінсона.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.
За словами вчених, цей тест може виявити ранні ознаки захворювання Паркінсона ще задовго до появи його симптомів.
Відомо, що хвороба Паркінсона починається більше ніж за 10 років до того, як пацієнти звернуться по допомогу щодо симптомів. До моменту встановлення діагнозу у людей вже відбулося пошкодження нервових клітин, що призводить до рухових розладів і часто деменції.
Зазначається, що хвороба Паркінсона діагностована у сімох мільйонів людей у всьому світі, і очікується, що ця кількість подвоїться до 2040 року.
Вчені заявляють, що зміни в білку під назвою альфа-синуклеїн можуть ідентифікувати людей, у яких є ймовірність розвитку хвороби Паркінсона.
«Скринінговий тест, який можна запровадити в масштабі для раннього виявлення процесу захворювання, є обов’язковим для можливого запровадження конкретної терапії, як зараз це робиться з програмами скринінгу на поширені види раку», — заявив професор Джордж Тофаріс.
Як повідомляв Укрінформ, у Національній службі здоров’я України заявили, що тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові тепер у державній програмі реімбурсації лікарських засобів.