Goodnews.ua


У головному католицькому храмі Нью-Йорка вшанували пам’ять жертв Голодомору

Ноябрь 24
04:59 2024


У соборі Святого Патрика — головному храмі католиків Нью-Йорка — священнослужителі, політики, дипломати й представники української громади вшанували памʼять жертв Голодомору.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, священники різних конфесій провели спільний молебень.

На ньому була присутня Надія Северин, яка пережила Голодомор. У липні цього року українка відзначила своє 100-річчя.

«Вшанування пам’яті жертв Голодомору має тісний зв’язок із нинішніми загрозами, оскільки їхнє джерело розташоване за тією самою адресою — Кремль, Москва, Росія», — сказав у своєму виступі постпред України при ООН Сергій Кислиця.

За його словами, нинішня агресія проти України продовжує довготривалу російську імперіалістичну спадщину.

«Голод залишається для них зброєю, яка цього разу використовується не лише проти України, а й проти найбільш вразливих народів по всьому світу», — констатував дипломат, нагадавши про обстріли українських портів і намагання РФ заблокувати їх, аби перешкодити експорту зерна.

Лише за останні три місяці Росія знищила понад 100 тис. тонн продовольства, зазначив Кислиця. У жовтні війська РФ пошкодили чотири цивільні судна, у тому числі з гуманітарним вантажем від Всесвітньої продовольчої програми ООН для Палестини.

Читайте також: У Туреччині вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні

Проте ВМС України створили гуманітарний коридор, який забезпечує прохід цивільних кораблів. Із серпня 2023 року ним скористалися майже 3 тис. суден, які доставили українське продовольство до 46 країн, розповів дипломат.

Він нагадав, що у 2022 році Україна започаткувала гуманітарну ініціативу «Зерно з України», яка вже допомогла 8 млн людей у 12 країнах з гострою продовольчою потребою.

За словами Кислиці, Путін, який погрожує ядерною зброєю, має відчути ціну своїх божевільних амбіцій, а Росію необхідно примусити до справжнього миру.

Постпред наголосив, що українська дипломатія продовжує працювати над міжнародним визнанням Голодомору як геноциду нашого народу. «Ми не повинні допустити, щоб безкарність знову взяла гору, як це сталося з організаторами Великого Голоду», — зазначив він.

Читайте також: Українська громада в Парижі провела ходу до роковин Голодомору

Як повідомлялося, у суботу, 23 листопада, в Україні та по всьому світу вшанували пам’ять жертв Голодоморів.

Українці у XX сторіччі пережили три Голодомори: у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Share

Статьи по теме

Останні новини

На Херсонщині російські обстріли за добу пошкодили 23 приватні будинки — є загиблий, п’ятеро поранених

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua