Трамп пригрозив повернути Панамський канал під контроль США
Обраний президент США Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку, якщо транзитні тарифи для американських суден не будуть знижені.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Голос Америки.
У заяві Трампа у соцмережі TruthSocial йдеться, що канал був наданий Панамі не для чиєїсь вигоди, а на знак співпраці між Вашингтоном і цією центральноамериканською країною.
«Якщо принципи, як моральні, так і юридичні, цього великодушного жесту дарування не буде дотримано, то ми вимагатимемо, щоб Панамський канал був повернутий нам, у повному обсязі та без питань», — заявив Трамп.
За його словами, Панамський канал відкрився для бізнесу 110 років тому, і був побудований з величезними втратами для Сполучених Штатів у плані життів і матеріальних цінностей — у джунглях під час будівництва 38 000 американців померли від хвороб.
Трамп назвав «дурною» подальшу передачу каналу Панамі у роки адміністрації 39-го президента США Джиммі Картера.
Він додав, що після передачі каналу Панамі «не було надано дозволів стягувати зі Сполучених Штатів, їх ВМС та корпорацій, які ведуть бізнес у США, непомірні ціни та тарифи за прохід».
Зазначається, що Панамський канал, який значно спростив морську логістику між Атлантикою та Тихим океаном, був побудований у серпні 1914 року.
Будівництво велося упродовж десяти років під егідою Міністерства оборони США.
Читайте також: Шольц відповів на економічні погрози Трампа та не погодився з Маском
У 1977 році президент Картер і панамський лідер Омар Торріхос підписали договір про передачу Панамі контролю над каналом з 2000 року. Наступного року договір було ратифіковано американським Сенатом.
Сполучені Штати здійснювали контроль над 80-кілометровим каналом аж до 31 грудня 1999 року, після чого його було передано владі Панами.
Читайте також: Команда Трампа наполягає на виході Штатів із ВООЗ після інавгурації — FT
Як повідомляв Укрінформ, Панамська морська адміністрація (PMA) позбавить свого прапора чотири судна, які належать до російського «тіньового флоту» і нещодавно потрапили під санкції США.
Фото: Andrew Harnik/Getty Images