Суд конфіскував усе майно Януковича
Вищий антикорупційний суд конфіскував у дохід держави рухоме, нерухоме майно та кошти експрезидента-втікача Віктора Януковича.
Про це повідомив Центр протидії корупції.
Таким чином суд задовольнив позов Міністерства юстиції. Держава отримає:
- резиденцію «Межигір’я»;
- готельно-ресторанний комплекс у Сухолуччі;
- квартиру на Оболонській набережній;
- паркомісця;
- 31 мільйон гривень і $84,9 тисячі на банківських рахунках;
- 100% часток у статутному капіталі компаній «Танталіт» і «Будинок Лісника»;
- 537 культурних цінностей на €18,7 мільйона (книги, ікони, картини, антикварні меблі, годинники, вази, шаблі, рушниці та навіть гармата ХІХ століття).
Окремо слід відзначити, що більшість активів вдалося конфіскувати завдяки якісній роботі детективів НАБУ в рамках кримінального провадження щодо Межигір’я.
Ця справа з 2014 по 2019 рік безрезультатно лежала в ГПУ, аж поки у грудні 2019 року її не передали в НАБУ.
За два роки детективи змогли не тільки оглянути, ініціювати арешти сотень активів на території Межигір’я та передати все арештоване в АРМА, а й добитися заочного арешту для Януковича та його сина, визнати всі активи в Межигір’ї “Цілісним майновим комплексом”, завершити розслідування і скерувати справу до суду.
А здобуті матеріали передати Мін’юсту для підготовки позову проти Януковича.
Підставою для конфіскації стало те, що Янукович сприяв російській федерації у проведенні підривної та терористичної діяльності проти України та веденні агресивної війни. Серед іншого, він публічно звертався до Президента Зеленського із листами про припинення війни шляхом прийняття умов країни‑агресора.
Додамо, що раніше щодо Януковича ухвалювали вирок за держзраду, але санкція статті на момент вчинення ним злочину не передбачала конфіскації майна.
Рішення ВАКС може бути оскаржено до апеляційної палати протягом 5 днів з дня проголошення рішення.
Активісти зазначають, що ця справа з 2014 по 2019 рік безрезультатно лежала в Генеральній прокуратурі, аж поки у грудні 2019 року її не передали в НАБУ.