Росіяни не можуть зняти готівку, кібератака ГУР посилюється — джерело
Росіяни не можуть зняти готівкові кошти після безпрецедентної атаки кіберфахівців Головного управління розвідки Міністерства оборони України по банківському сектору.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє джерело у ГУР.
Атака на банківський сектор, який задіяний у фінансуванні збройної агресії РФ, триває вже кілька днів поспіль та набирає обертів.
Після ураження онлайн-сервісів провідних російських банків, інтернет-провайдерів, соцмереж і національних платіжних систем зазнали атаки банкомати.
Крім того, українській розвідці вдалося отримати доступ до баз даних російських фінансових установ.
Як повідомляють джерела в розвідці, до головних банківських установ Росії, яким вже заблоковано онлайн-сервіси, доєдналися брокерські додатки і банкомати.
Відтепер користувачі низки російських банків не можуть зняти готівку, позаяк при спробі скористатися банкоматом їхні дебетові й кредитні картки відразу блокуються.
Крім того, кіберфахівцям ГУР вдалося отримати доступ до великих обсягів баз даних фінансових установ, на яких здійснюється атака.
До уражених «ВТБ-Банку», «Альфа Банку», «СберБанку», «Райффайзен банку», «РСХБ Банку», «Росбанку», «Газпромбанку», «Т-Банку» та «іБанку» додався російський банк «Дом.рф». Також заблокована робота брокерського додатку «Т-інвестиції».
Оскільки 26 липня Росія підняла ключові ставки до 18%, неможливо здійснити будь-які банківські операції через відсутність доступу до сервісних послуг, що призводить до втрати коштів населенням.
Як зазначили в ГУР, масштабна кібератака проти російського фінсектору розпочалася ще вранці 23 липня.
Внаслідок удару припинилася або значно ускладнилася робота платіжних систем, мобільних додатків банків, особистих кабінетів, системи оплати послуг в громадському транспорті тощо. Пізніше під удар потрапили популярні онлайн-месенжери, інтернет-провайдери й надавачі телекомунікаційних послуг, найбільші російські соціальні мережі, низка додатків, повʼязаних з наданням фінансових послуг.
Як підкреслили джерела в ГУР, операція проти фінансових установ Росії триває.
Читайте також: Спроба російської влади уповільнити YouTube «поклала» систему платежів банків і соцмережі — ЗМІ
Як повідомляв Укрінформ, заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко за підсумками третього раунду Кібердіалогу між Україною та Європейським Союзом, який відбувся у Брюсселі, заявила про поглиблення співпраці з партнерами у сфері кібербезпеки.