Legatus

Президентка ПА ОБСЄ пропонує створити дорадчий орган для підтримки України на переговорах

Февраль 27
03:39 2025


Необхідно створити певний дорадчий орган або залучити якусь країну, котра  підтримувала б Україна на мирних переговорах з Росією, ініційованих Сполученими Штатами.

Про це заявила президентка Парламентської Асамблеї ОБСЄ Піа Каума в інтерв’ю Укрінформу.

«Це мене дуже непокоїть… Я була в Україні, у Києві, коли ми почули про мирні переговори, що відбувалися у Саудівській Аравії між Сполученими Штатами та Росією, але без безпосередньої участі України. Фактично це було обговорення лише між Росією та США. Я також хотіла дізнатися, що про це думає українське керівництво, і, звісно, вони теж були дуже стурбовані», — прокоментувала Каума мирні ініціативи США та їхні переговори з Росією без участі України.

На її переконання, без присутності України не може бути жодної надійної мирної угоди.

Читайте також: Захід надавав Україні допомогу надто пізно і надто мало — президентка ПА ОБСЄ

«Ви повинні мати право голосу у цьому процесі. Я також пропоную створити якийсь дорадчий орган або залучити країну, яка підтримуватиме вас у цих переговорах. Якщо за столом будуть лише США, Росія та Україна, особливо з огляду на публічні заяви пана Трампа, я побоююся, що Україна буде надто самотньою у цьому процесі. Потрібно, щоби хтось був поруч, підтримував вас», — заявила президентка ПА ОБСЄ.

Значну роль у цьому плані, зауважила вона, могла б відіграти Туреччина, зокрема її високопоставлений дипломат Ферідун Сінірліоглу, який з грудня 2024 року обіймає посаду генерального секретаря ОБСЄ. «Два тижні тому я була в Туреччині, щоб зрозуміти їхню позицію на майбутнє, можливо, навіть щодо участі у цих переговорах, особливо враховуючи, що новий Генеральний секретар урядової частини ОБСЄ є турком за національністю. Туреччина, як ви знаєте, – дуже важлива країна в цьому регіоні», — зазначила Каума.

Читайте також: Джелял пояснив, чому Туреччина може бути посередником у мирних переговорах

Також могли б бути залучені й країни, котрі головують в ОБСЄ – Фінляндія, що очолює організацію цьогоріч, та Швейцарія, яка перейме головування у 2026 році.

«Це один з можливих варіантів, але ми також повинні розглядати інші. Наприклад, країни, що головують в ОБСЄ. Моя країна, Фінляндія, звичайно, є одним із таких варіантів. А якщо говорити про головування наступного року, то це буде Швейцарія. Швейцарія не є членом Європейського Союзу і багато в чому займає нейтральну позицію. Вона може бути країною, яку можуть прийняти всі договірні сторони», — додала президентка ПА ОБСЄ.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, депутати Європарламенту з неформальної групи «Друзів України», яка об’єднує понад 100 політиків, заявили, що від перемоги України у війні залежить доля всієї західної цивілізації. Тож ЄС повинен зробити все, щоб забезпечити цю перемогу, та бути поряд, коли настане час для мирних переговорів.

Share

Статьи по теме

Останні новини

Матч квалификации Евро-2025 женской сборной Украины U-19 не состоится

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
enfrdeitplptruestruk