Пам’яті військового Андрія Мельника (позивний «Вікінг»)
Повернувся з Британії, щоб стати на захист Батьківщини
Андрій Мельник народився у 1985 році на Тернопільщині. Чоловік захоплювався спортом, а футбол став його особливою пристрастю. Задовго до повномасштабної війни він приєднався до місцевого футбольного клубу «Плотича» та грав на районних чемпіонатах.
Коли у 2022 році розпочалось повномасштабне російське вторгнення, Андрій перебував за кордоном, працював у Великій Британії. Однак, дізнавшись про напад ворога, повернувся та з перших місяців війни став на захист країни. Не дивно, що там рудобородого кремезного чоловіка одразу прозвали «Вікінгом».
«Андрій Мельник був сильним, відповідальним і завжди турбувався про побратимів. Любив тварин: котики, песики – усі вони були йому друзями серед жахливих умов бойових дій», — написали згодом в Асоціації футболу Тернопільщини.
Андрій майже три роки захищав країну від ворога у складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Але одного дня все обірвалося — 17 грудня 2024 року у бою на Донеччині «Вікінг» загинув.
«Мій Всесвіт, мій Захисник, моє Все! Земля з під ніг зрушилась. Клята війна», — відреагувала на трагічну звістку дружина воїна Галина.
Побратими називали Андрія людиною з великої літери, з великим та щирим серцем і відкритою душею. 22 грудня загиблому віддали честь та провели в останню путь на рідній Тернопільщині.
«Я тішуся тим, що познайомилась з ним і його дружиною, горджуся дружбою з ними… «Вікінг» назавжди буде в моїй пам’яті… Кажуть, герої не вмирають. Так, не вмирають, але йдуть від нас в інший, можливо, кращий світ… А ми залишаємось і оберігаємо пам’ять про них… бо вони — Герої, Титани, Ангели, які не шкодували сил задля нашої свободи. Слава тобі, «Вікінг»… Нам не вистачатиме твоєї посмішки, твоїх жартів, твоєї підтримки добрим жартівливим словом», — написала мати одного з побратимів Світлана, яка особисто знала захисника.
Честь і вічна памʼять Герою!
Фото: Асоціація футболу Тернопільщини, Фейсбук-сторінка Алла Мельник, Фейсбук-сторінка Роман Жаровський та з відкритих джерел