Лідери ЄС підтримали Україну: Росія не має перемогти
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у висновках Європейської ради по Україні, які оприлюднені на сайті Євроради.
«Європейська рада підтверджує рішуче засудження російської агресивної війни проти України, яка є показовим порушенням хартії ООН, та підтвердила продовження підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах. Вона також підтверджує непохитні зобов’язання Європейського Союзу надавати Україні та її народу політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу, так довго, як буде необхідним, та настільки інтенсивно, наскільки це необхідно. Росія не має перемогти», — наголошується у прийнятому рішенні європейських лідерів.
Європейська рада підтвердила також підтримку для всебічного, справедливого та тривалого миру, на основі Хартії ООН та міжнародного права, та згідно з ключовими цілями та принципами української Формули миру. Зокрема, у розвиток першого Саміту миру в Україні ЄС та його країни-члени будуть продовжувати інтенсивне глобальне залучення для розбудови якомога ширшої міжнародної підтримки цієї ініціативи.
Читайте також: Євросоюз має навчитися економічній війні проти росії — IPG Journal
«Європейський Союз наголосив, що жодних ініціатив по Україні не може прийматися без України. Європейський Союз буде залишатися тісно залученим у це питання та у подальші міжнародні зусилля. Європейська рада привітала проведення саміту Україна — Південно-Східна Європа, що відбувся 9 жовтня 2024 року у місті Дубровнік», — йдеться у документі.
Як вже повідомлялося, Брюсселі 17 жовтня відбулася зустріч глав держав та урядів ЄС, одним з головних питань якої було посилення допомоги для України. У зустрічі, на запрошення президента Євроради Шарля Мішеля, взяв участь Президент України Володимир Зеленських, який представив європейським лідерам український План перемоги.
Європейська Рада також розглянула розвиток ситуації на Близькому Сході та пропозиції з оновлення міграційної політики ЄС.