Австрія зняла вето на приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони
Австрія в понеділок зняла своє вето на вступ Румунії та Болгарії до безвізової Шенгенської зони.
Як повідомляє Reuters, цю новину повідомили в міністерстві внутрішніх справ Австрії, передає Укрінформ.
«Ми можемо зробити наступний крок на Раді ЄС (з питань юстиції та внутрішніх справ – ред.)», — заявив міністр внутрішніх справ Герхард Карнер у заяві, поширеній його міністерством.
Румунія і Болгарія, члени ЄС і НАТО, частково приєдналися до Шенгену в березні, після угоди з Австрією, яка спочатку виступала проти їхнього приєднання на тій підставі, що їм потрібно робити більше для запобігання нелегальній імміграції.
Хоча повітряні і морські прикордонні перевірки між ними і іншими 27 країнами в зоні подорожей були скасовані, переговори з Австрією щодо наземного в’їзду тривають.
«Після «повітря Шенгену» «земля Шенгену» тепер відкрита для Румунії та Болгарії», — сказав Карнер, додавши, що вимоги Австрії щодо боротьби з нелегальною міграцією призвели до зниження кількості мігрантів, перехоплених біля кордону Австрії з Угорщиною, — на найбільш «популярному» маршруті в країну.
«Без цього вето такого значного скорочення кількості нелегальних перетинів кордону не відбулося б», — сказав він.
Як доказ Карнер навів цифру в 70 000 перехоплень за рік до жовтня 2023 року і 4 000 за той самий період цього року.
Читайте також: Єврорада може з 1 січня скасувати контроль на сухопутних кордонах Румунії та Болгарії
Як повідомляв Укрінформ, 22 листопада в Будапешті відбулася неформальна чотиристороння зустріч міністрів внутрішніх справ Угорщини, Австрії, Болгарії та Румунії, за участі єврокомісара із внутрішніх справ Йлви Йоганссон. Учасники зустрічі констатували, що Румунія і Болгарія виконали всі критерії для входження до Шенгенської зони та змогли протягом року скоротити потік нелегальної міграції до ЄС, зокрема в напрямку Австрії, на 80 відсотків.
Згодом постійні представники ЄС на рівні послів дали «зелене світло» для затвердження цього рішення на наступній зустрічі Ради міністрів ЄС.