Atlas Weekend: ми прагнемо до Європи, але при цьому з високої дзвіниці плюємо на європейські цінності
Захід Atlas Weekend на ВДНГ в Києві показав – ми відчайдушно прагнемо до Європи, але при цьому з високої дзвіниці плюємо на фундаментальні європейські цінності. Про це в блозі “Новое Врємя” пише Настя Касьян.
Насамперед – на свободу вибору, право на особистий простір і безпеку.
У Києві пройшов Atlas Weekend, найгучніша фестивальна подія країни. З одного боку – імениті виконавці. З іншого – тисячі місцевих жителів, яким кілька днів довелося жити в шумі через концерти.
І справа не в тому, що організатори не подбали дотриматись пристойності і санітарних норм за рівнем шуму, прописаних в законах, при тому, що така ж ситуація була в минулому році. І навіть не в поліції, якій не вдалося “зробити тихіше”, не в КМДА і Міністерстві культури, які підтримали проведення фестивалю.
Мені здається, найбільша проблема в тих, хто активно захищає цей фестиваль, в звичайних людях, про яких хочеться поговорити окремо.
Що з вами не так?
Найчастіше це досить просунута публіка, яка ратувала за права і свободи на Майдані, яка киває в бік Європи і європейських цінностей, захищає тварин в цирку, намагається змінювати країну і розповідає, що починати зміни потрібно з себе.
Ви коли-небудь чули про тортури музикою? Про “Найкращі хіти Гуантанамо”?
Але з початком фестивалю ті, хто був на Майдані і відстоював права і свободи, стали активно радити жителям (це тисячі людей) потерпіти або переїхати, а тих, хто намагається відстоювати своє право на тишу, обзивати незадоволеними занудами.
Читайте также:
Нет такого закона: десятки парафий в Украине захотели уйти из подчинения Московскому патриархату
Ті, хто киває в бік Європи і європейських цінностей, на аргументи про те, що Atlas Weekend порушує закон, відповідають “це ж всього кілька днів в році”. Ті, хто рекомендує починати з себе міняти країну, тут же забуває, що він “крапля в океанi”, як тільки справа доходить до концерту його улюбленої групи. А захисники тварин закривають очі на те, що Atlas Weekend проходить в заповідній зоні – Голосіївському лісі, і від шуму там страждають птахи і тварини.
Справедливості заради треба зазначити, що Atlas Weekend далеко не єдині, хто катує городян шумом. Клуб Roof, що належить творцеві Atlas Weekend, влаштований на відкритому даху висотки в житловому районі, ресторан Аляска, що знаходиться по сусідству, фестиваль “Білі ночі” на Арт-Завод Платформа, City Beach Club на даху торгового центру, плаваючі ресторани на Дніпрі і Гідропарк.
Читайте также:
Кремль прокомментировал выбор Самойловой участницей Евровидения-2017 от РФ
Далі я спробую пояснити, чому Atlas Weekend це погано і чому “не можна потерпіти”.
Чому не можна потерпіти
Шум – загальнобіологічий подразник, що впливає не тільки на слуховий апарат, але й на центральну, а також вегетативну нервові системи. Тож шум – це не питання комфорту, це питання здоров’я. Плюс депривація сну, враховуючи до котрої години тривають концерти.
Що ж відбувається з людиною, якщо шум перевищує допустимий санітарними нормами рівень? Підвищується дратівливість (аж до агресії) і стомлюваність, знижується здатність до концентрації і запам’ятовування. Головний біль, підвищений артеріальний тиск, зниження імунітету – ось чим загрожує Atlas Weekend жителям навколишніх будинків.
Читайте также:
В пограничной академии Хмельницкого повесился курсант
Наприклад, недалеко від ВДНХ, де проходить Atlas Weekend, знаходиться Інститут раку. Я його добре знаю, там лікувався мій нині покійний дідусь. Влаштувати цілодобові тортури музикою людям, які страждають від болю з ранку до вечора, – це, м’яко кажучи, негуманно.
Але порівнювати ці речі не можна з кількох причин. Марафони та ремонт проводяться вдень, їх можна об’їхати, вони проходять на громадській території, і якщо не брати до уваги зневоднених марафонців або хлопців, які на 40-градусній спеці укладають асфальт (і ті, і інші тут знаходяться добровільно), то нічийому здоров’ю вони не шкодять . А головне, нічого протизаконного в цьому немає.
У той час як фестиваль проходив вночі, коли люди перебували в своїх будинках, і подітися їм було нікуди, шум заважав сну. Тим самим порушуючи низку законів України.
Які закони порушує Atlas Weekend
По-перше, це стаття 24 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”, за яким на територіях житлових будинків, лікувальних закладів, гуртожитків та ін захищених територіях рівень шуму повинен відповідати санітарним нормам.
І займатися їх забезпеченням повинні в нашому випадку організатори фестивалю. З 22:00 до 8:00 заборонені гучний спів і використання звуковідтворювальної апаратури.
Якщо не хочете відновлювати свої знання курсу фізики, просто повірте на слово. У будинках по сусідству шум чути. Від тихого бубубу до рівня, коли скло тремтить.
Було б наївно вважати, що тут же після прочитання колонки всі, хто ходив на Atlas Weekend, покаються. Адже, визнавши, що Atlas поганий, вони тим самим визнають поганими себе, а цього ніхто не любить (так, я влізла в вашу голову). Але можна просто сказати: “Хлопці, було круто, але буде ще крутіше, якщо ви будете дотримуватися законів країни, в якій ми живемо, і яку хочемо бачити європейською правовою державою”.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий