Знайомство з художницею Світланою Волокітіною — Svitlana Vol
Світлана Волокітіна — Svitlana Vol — сучасна українська художниця, народилась та виросла в Одесі, з дитинства навчалася в музичній та художній школі. «Фортепіано, скрипка та пензлик — це були мої самі близькі друзі. Коли я ще навчалася в 10 класі, зробила свою першу виставку в школі. Потім в Педагогічному інституті навчалася на музичному факультеті і потім довго була музикантом, викладала в інституті хорове диригування та в школі хор і мистецтво. І не розлучалася з живописом.» — розповідає Світлана.
⁃ Чому вирішили стати художником?
⁃ Так сталося, що ще в досить молодому віці я втратила слух. Що означає для музиканта стати глухою людиною, мабуть, не треба пояснювати. Почався дуже важкий період в моєму житті. Саме живопис мене рятував і я нарешті зрозуміла, що я — художник. Тепер художньо-графічний факультет став моєю долею. Але музика теж завжди зі мною, бо я не можу малювати без класичної музики. Я вважаю свої картини поліфонічними.
⁃ Ваші роботи дуже цікаві, в якому напрямку працюєте, в якому стилі ваші роботи?
⁃ Працюю в техніці олійного живопису. Улюблені стилі реалізм та імпресіонізм.
⁃ Розкажіть, як на вашу творчість вплинула війна?
⁃ Війна змінила все. Мої погляди на історію України, я стала більше її вивчати, викидати з неї радянські тлумачення. Змінила моє ставлення до Росії, в мене є там родичі, і там в мене теж були виставки. Війна зменшила мою сім’ю, мій батько помер, бо не зміг з цим жити. Також війна на деякий час змінила мої роботи. За місяць до початку війни вони стали чорно-білими. Я не могла малювати фарбами, було якесь передчуття чогось неминучого, страшного і чорного. Руки самі брали вугілля та туш, і на папері з’являлись мої відчуття та думки. Потім всю весну взагалі не могла нічого, тільки дивилась на пусте натягнуте полотно. Я дуже довго мусила виходити з цього, майже за волосся себе тягнула.
⁃ Де ви зараз перебуваєте і як розвивається ваше творче життя?
⁃ Зараз я живу в Німеччині, в Берліні. Донька давно тут живе і працює, тому було куди їхати. Спочатку було важко, не розуміла, що тут робити, потім потихеньку стала малювати фарбами і все повернулось. В Німеччині вже були мої виставки: в Дюсельдорфi, дві в Берліні, одна в Ерфурті. Зараз мої картини є на Майорці, де приймаю участь в спільній виставці українських художників.
⁃ Які творчі плани, розкажіть нам трохи?
⁃ Творчі плани дуже прості: працювати й працювати. Вдосконалювати свою майстерність й показувати в світі наше мистецтво.
⁃ Дуже цікаве життя і ваша історія! А що саме вважаєте найважливішим моментом в розвитку вашої карʼєри?
⁃ Самий важливий момент в моєму творчому житті — це сприйняття й усвідомлення себе, як художника, коли я побачила реакцію на мої картини митців, що є для мене великим авторитетом.
⁃ Бажаємо вам успіхів!
Вірте в себе. Все можливо, коли є ціль та мрія!