Онколікування, як спосіб поліпшити якість життя вихованця
Сьогодні онкологічні захворювання є однією з найскладніших і найпоширеніших патологій не тільки людської медицини, а й ветеринарної. Тому пропонуємо зупинитися на цьому питанні докладніше.
Онкологія у котів
Відомо, що кішки страждають на такі захворювання дещо рідше, ніж собаки, але ймовірність розвитку новоутворень все ж таки дуже велика. Тому власникам кішок необхідно знати хоча б мінімум інформації про захворювання. Це потрібно для того, щоб вчасно вжити необхідних заходів і продовжити життя своєму вихованцю.
Онкологія у собак
На жаль, ракові пухлини у собак – поширене явище. Як і у випадку з людьми, причиною їхнього розвитку стає генетичний збій: природний процес самознищення клітин зупиняється і вони безконтрольно множаться. Небезпека полягає у швидкому поширенні «зламаних» клітин по організму.
Найчастіше метастази виникають у печінці, легенях, головному мозку. При цьому доброякісні пухлини діагностуються частіше, ніж злоякісні. Найнеприємніше в них — здатність перероджуватися, тобто створювати осередки злоякісних утворень.
Всупереч поширеній помилці, особливості харчування майже не впливають на розвиток ракових захворювань. Натомість порушення в режимі прийому їжі та низькоякісний корм часто призводять до захворювань печінки, нирок та органів травлення. У разі раку це може сильно ускладнити лікування і дуже знизити якість життя тварини.
Симптоми онкологічних захворювань у тварин
- наявність будь-яких припухлостей або новоутворень;
- довго не загоюються рани;
- втрата апетиту;
- втрата маси тіла;
- складності при ковтанні, прийомі їжі;
- складності при сечовипусканні та дефекації;
- тяжкість дихання;
- кульгавість.
При виявленні однієї з перелічених ознак або їхньої сукупності, бажано показати свого вихованця ветеринару-онкологу.
Лікування собак та кішок
Лікування собак та кішок відбувається за єдиним принципом. Насамперед виявлена пухлина видаляється і вирушає на гістологічний аналіз. Гістологія визначає характер новоутворення – доброякісне воно чи злоякісне.
У другому випадку тварині призначається хіміотерапія. Залежно від стадії захворювання вона може зупинити поширення ракових клітин або сповільнити його. Тому розробляється схема лікування, якої треба чітко дотримуватися.
У випадках, коли, крім онкології, у кішки чи іншого вихованця є супутні захворювання, хіміотерапія може погіршити ситуацію — тварина просто не витримає лікування і загине.
Ветеринар-онколог — лікар, який знається на видах захворювання, його адекватній діагностиці і диференціюванні. Вона визначає схему лікування для конкретного типу раку. Чи варто? Які прогнози. Все залежить від ступеню захворювання, стану тварини і вашого настрою. Ви можете подовжити життя на значний термін, може настати і ремісія. Якщо прогнози обережні — ви значно полегшите життя тваринці та підвищите його якість. Якщо запізно чимось допомогти — Ви будете впевнені, що зробили, що могли і відпустите тваринку у світ, де не буде болю і страждань. А наш лікап при різних обставинах буде для вас підтримкою і людиною,, з якою ви зможете знати правильний шлях і прийняти обгрунтоване рішення, щодо лікування.
Терра Вет — вет клініка (Харків, 23 серпня), ветеринар-онколог якої підбирає лікування для вихованця, щоб максимально підтримати його стан та покращити якість життя. Кожен випадок розглядається індивідуально, з урахуванням віку, загального стану здоров’я та стадії ракового ураження. Будемо раді допомогти Вам!