Goodnews.ua


Земельна реформа: уряд змінює риторику

Май 31
13:11 2017

Земельна реформа: уряд змінює риторику

Уряд скликає робочу групу для розробки моделі земельної реформи, хоча раніше у Кабміні не вважали за потрібне ні про що радитись – закликали до негайного продажу землі. Отже, під тиском українського суспільства влада міняє свою риторику. Однак чи зміна риторики означає зміну справжніх намірів?

Цілий місяць представники виконавчої влади розказували про те, що дві ключові на цей момент реформи – земельна та пенсійна – відбудуться в Україні ось-ось. Бо ж із МВФ про все вже домовлено. Міністр фінансів України висловлював надію, що парламент ухвалить обидві реформи вже у червні «пакетно».

Коли по всій країні у квітні Аграрна партія розпочала збір підписів «Не дамо вкрасти землю!» і за місяць було зібрано понад 1,5 млн голосів проти поспішного ринку землі, влада вже не могла на це не зважати. Акція об’єднала мільйони українців і стала свого роду червоною карткою гравцям у владі: не випробовуйте долю країни і її головного багатства – української землі. 7 червня задокументовану думку народу – мільйони анкет люди з усіх областей України принесуть під Верховну Раду і покажуть владі реальну позицію народу, який має вирішувати долю землі.

Такий же активний діалог ми ведемо не лише з людьми, а й з міжнародною політичною спільнотою. Завдання – донести думку українського народу міжнародній спільноті щодо земельних питань. У зарубіжній пресі та під час зустрічей із політиками й дипломатами Європи і США ми пояснювали, що Україні не потрібен дикий ринок землі для збагачення групки олігархів, а потрібна цивілізована земельна реформа, яку проходили всі розвинуті країни. Нас чує і Захід, і українська влада.

Що далі?

Навіть якщо припустити, що земля здорожчає завдяки участі місцевих спекулянтів хоч до 3 тисяч доларів за гектар, то фермеру, щоб купити, наприклад, 50-60 гектарів, потрібно буде витратити 150-180 тисяч доларів. Є великі сумніви, що покупцями землі за таких умов будуть саме сільгоспвиробники, які годують країну. А от олігархи зможуть розгулятися по повній. І їм треба буде лише перечекати кілька років, допоки ринок землі відкриється і для іноземців, і для юросіб. Бо ж і тих, і інших, судячи зі слів прем’єра, серед суб’єктів земельного ринку не буде тільки НА ДАНОМУ ЕТАПІ.

Тішить одне: поки урядовці «виляють», український народ робить свою чесну справу: сіє хліб і захищає землю на передовій і в тилу. 7 червня зустрінемось під Верховною Радою. Нагадаємо депутатам, що вони – не маріонетки уряду і олігархів, а представники народу. І їхня робота – не проштовхувати скоростиглі рішення щодо розпродажу землі, а розробляти і впроваджувати зважену земельну реформу, яка дасть стимули економіці і зміцнить державу.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Хирн назвал потенциальных соперников Джошуа

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua