Goodnews.ua


Як Москва програє мир

Август 09
09:38 2017

Як Москва програє мир
Дмитро Рогозін

У Росії треба жити довго – це багато що пояснює, пише у своєму блозі на “Новому часі” російський політолог Дмитро Орєшкін.

Ось Румунія відмовилася прийняти з Москви віце-прем'єра РФ Дмитра Рогозіна. Росія у відповідь відмовилася приймати свинину з Румунії. Здавалося б, квит і немає питань. Але чомусь згадується давня історія про газетну фотографію: “М. С. Хрущов у свинарському комплексі колгоспу “Світлий шлях”. М. С. Хрущов третій ліворуч у середньому ряду”. До чого б це? Напевно, так дихає ґрунт і доля. Знайомим диханням Чейн-Стокса.

На відпочинку в Туві Володимир Путін два години невтомно переслідував під водою щуку. І таки наздогнав, попередньо вимотавши за всіма правилами переможної стратегії. Теж нічого нового: пригадується, Мао Цзедун в рідкісні години дозвілля любив переплисти річку Янцзи. Туди й назад. А ще раніше члени садово-рибальського товариства ім. П. І. Чичикова дружно переслідували неправду, “як рибалка острогою переслідує якусь м'ясисту білугу, і переслідували її з таким успіхом, що незабаром у кожного виявилося по кілька тисяч капіталу”. Різниця лише в порядку цифр, а так усе знайоме до болю.

Два сусідніх заголовки в стрічці новин: “З'явилося відео підводного полювання Путіна”. “Застрелений генеральний директор “Океанаріуму”. Ясно, в ЗМІ окопалися зрадники. Ллють воду на млин і танцюють під дудку. Давно пора кінчати з цим інтернетом, товариші.

Щоб розвіяти останні сумніви у визначеності нашого історичного шляху (стиляги й космополіти називають це явище path dependence), Рогозін, який так і не потрапив до Молдови, грізно повідомляє в Твіттері: “Зростання виробництва оборонно-промислового комплексу із Криму і Севастополя в 2017 році відносно до 2015 року становить 430,8%, а відносно до 2016 року – 227,6%”. Тут, звісно, не обійтися без виступу Ворошилова на XVIII З'їзді ВКП (б): “Якщо взяти залп з усіх видів зброї танків і авто-бронемашин в 1934-му за 100, то до 1939 року один залп дорівнюватииме 393%”. І потім під бурхливі оплески повідомляє про наявність у РККА бомбардувальників “… зі швидкостями, що далеко перевалили за 500 кілометрів на годину, а висотністю за 14-15 тис. метрів…” Йому вторить сталевий нарком Л. М. Каганович: “… Виплавка свинцю склала 1938 року порівняно з 1933-ім 571,6%, цинку 506,1%, виплавка алюмінію – 1000%… з автопокришок ми маємо зростання в 1938-му порівняно з 1933 роком 566,7%».

Що характерно, багато хто вірив. Деякі страстотерпці всерйоз вірять досі: “Салою кров'ю, могутнім ударом, на чужій території». XVIII З'їзд – це березень 1939 р. До провалу в Фінській війні залишається менше року. За її підсумками огнеметний тов. Ворошилов був нарешті усунутий від Наркомату оборони. Тим часом,з іншого боку кордону Гітлер, зробивши на основі фінської кампанії висновок про критичну неготовність тов. Сталіна до серйозної війни, влітку 1940 року віддає команду готуватися до нападу на СРСР (“план Отто”, пізніше він перетворився в “Барбароссу”).

Початок намічався на 15 травня 1941 р., але зсунувся на 22 червня: відволікла війна на Балканах. Втрачених на старті п'яти тижнів фашистам не вистачило, щоб до морозів завершити бліцкриг, розрахований на 5 місяців (20 тижнів). Але мало все одно нікому не здалося. План передбачав знищення 240 радянських дивізій. Гітлерівці знищили 248. Однак ціною божевільного напруження країна видавила з себе немислимі ще 220 дивізій (німецька розвідка оцінювала додатковий мобілізаційний потенціал СРСР в 60 дивізій). Разом з англо-американською допомогою з ленд-лізу (той самий алюміній, свинець, порох, автомобілі, каучук, літаки тощо.) Це дозволило перемогти в Війні.

Щоб потім, надірвавшись, програти мир.

Вдруге так не вийде із чисто демографічних і технологічних причин. Пану Рогозінові саме час навчатися робити керівні візити за допомогою батута і розбивати ворога на чужій території за допомогою твітера: й те, й інше винайдено на прогнилому Заході. Крім того, він обіцяв до 2020-го колонізувати Місяць. От саме з понеділка і візьмемося – ще цілих три роки попереду. Щоб йому було, де без перешкод будувати світле майбутнє.

Ні, ніщо не нове під цим природним супутником.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Как избежать переохлаждения организма: полезные советы

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua