Снєгирьов: Прийнявши “закон Турчинова”, парламент схвалить мінські угоди
Законопроект про переформатування АТО та відновлення українського суверенітету на Донбасі, проанонсований секретарем РНБО Олександром Турчиновим у червні, не планували приймати до початку парламентських літніх канікул.
Таку думку у коментарі UAINFO висловив військовий експерт, координатор ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.
Він зазначив, що озвучені Турчиновим і його соратниками ідеї не можна назвати законодавчою ініціативою. «Це була не більше, ніж презентація намірів щодо прийняття цього проекту закону», – відмітив експерт.
«Без обговорення цей документ не можна було приймати у Верховній Раді. Тому це була перевірка настроїв громадян щодо певних тенденцій. Тобто, хотіли подивитись, хто як буде реагувати», – зазначив він.
На думку Снєгирьова, час, коли озвучувалися ініціативи щодо переформатування АТО, а саме незадовго до парламентських канікул, був обраний не випадково. «Ніхто не мав наміру приймати цей законопроект, незважаючи на всі гучні заяви. Тому і час для заяв був вибраний напередодні канікул ВР», – розповів він.
Експерт нагадав, що після оприлюднення Турчиновим своєї пропозиції були заяви, що законопроект приймуть у найближчий тиждень, потім депутати почали говорити, що документ буде прийнятий не раніше, ніж через два місяці. «Потім начебто законопроект РНБО був вкинутий у ЗМІ, а після його обговорення в медіа, буквально вже на наступний день була зроблена заява, що оприлюднений документ не є робочим варіантом проекту закону», – розповів він, відмітивши, що у такий спосіб автори ініціативи намагалися з’ясувати настрої громадян.
Снєгирьов також нагадав, що інформація про «деокупаційний законопроект» була озвучена незадовго до візиту Петра Порошенка до США, де відбулась зустріч з Дональдом Трампом. «Таким чином українська влада демонструвала Заходу, що рішуче налаштована на вирішення конфлікту на Донбасі», – відмітив він, додавши, що коли візит Порошенка закінчився, а активність обговорення документу впала, влада одразу ж заговорила про прийняття законопроекту не раніше вересня.
Якщо ж у вересні Рада все-таки проголосує за «закон Турчинова», то «це буде не на користь України», вважає експерт.
«У мене є скепсис щодо цього законопроекту. Прийнявши його, влада у завуальований спосіб протягне через парламент мінські домовленості», – заявив він.
Експерт зазначив, що, на його думку, зміст законопроекту, який був опублікований у ЗМІ, не відповідає його назві, в якій є слова про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей.
Насправді, пояснив він, у документі йдеться про «мирний шлях реінтеграції окупованих територій». «Мирний шлях – це третій пункт мінських угод. А це проведення виборів на непідконтрольних територіях, амністія для бойовиків і особливий статус ОРДЛО», – наголосив він.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий