Російський бізнес в Україні
Сьогодні хочемо поговорити ще про одного російського бізнесмена, який спокійно живе в Україні, вільно дихає, та успішно махінує бізнес схеми…
Знайомтеся Олексій Олександрович Алякін (зараз Левковький).
У 2019 році інформаційний простір заполонили новини про те, як українські правоохоронці затримали на території України російського бізнесмена оголошеного в міжнародний розшук громадянина російської федерації Алякіна Олексія Олександровича. Здавалося б, ну затримали і що тут такого незвичайного? Проте громадянині Алякін Олексій Олександрович виявився на той момент громадянським чоловіком відомої нардепки від «Слуги народу» Анни Скороход…Нагадаємо це збіглося з тим моментом, коли Аанна Скороход потрапила в опалу президентської фракції , та заявила про тиск на неї через її чоловіка, хоч справа була в порушенні міграційного законодавства. Але в цьому ніхто не став розбиратися. Захист Алякіна спрацював професійно скориставшись ситуацією, правоохоронці чомусь відстоювати свою діяльність не поспішали, а суд і зовсім не став розбиратися і випустив громадянина Алякіна.
Це була коротка передісторія. Ми вирішили розібратися таки, хто такий Алякін Олексій Олександрович. Переглянувши у вільному доступі наявну інформацію про Алякіна ми знайшли багато цікавого про що було замовчено…
З 2014 року Олексій Алякін мешкає за межами Росії. У грудні 2015 року Тверський суд Москви санкціонував арешт Алякіна. Його оголосили у федеральний та міжнародний розшук у справі про шахрайство та незаконне виведення 700 мільйонів рублів. 20 листопада того ж року його прізвище з’явилося у базі Інтерполу.
2015 року Алякін виїхав з Росії в Україну та отримав українське громадянство. За дуже цікавими обставинами Алякін купує підприємство яке належало сепаратисту Константинову, Компанії «Консоль», яка вивела з України понад мільярд гривень. Тисячі ошуканих вкладників, космічні кредити, сумнівні тендери та виведені в офшори кошти — будівельна компанія «Консоль», заснована підозрюваним у державній зраді «спікером» Криму Володимиром Костянтиновим, заборгувала вітчизняним банкам сотні мільйонів гривень та збанкрутувала. Компанія пов’язана із низкою недобудованих об’єктів в Україні. Правоохоронні органи тоді мабуть не надали значення цій угоді, або так потрібно було … Але про це пізніше.
30 липня 2018 року Державна міграційна служба анулювала рішення про видачу Українського громадянства громадянину РФ Алякіну А.О. Алякін був затриманий СБУ в Київській області 9 серпня 2018 року та заарештований у рамках екстрадиційного запиту від Росії. У листопаді 2018 року бізнесмен надав суду медичні документи про необхідність амбулаторного лікування, йому змінили запобіжний захід на домашній арешт.
У лютому 2019 року суд зобов’язав Державну міграційну службу надати українське громадянство Олексію Алякіну. На сьогодні екс-росіянин – власник ТОВ «Будівельний комбінат «Прогрес». Компанія займається будівництвом житлових та нежитлових будівель. Алякіна пов’язують із Павлом Фуксом – російсько-українським бізнесменом, якого в Росії у жовтні 2019 року також оголосили у розшук у справі про шахрайство.
14 листопада 2019 року правоохоронці знову затримали Алякіна на підставі запиту Росії. «Національна поліція затримала громадянина Російської Федерації, який перебуває у міжнародному розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за підозрою в шахрайстві в особливо великих розмірах, – повідомив сайт ГПУ. – Питання про екстрадиційний арешт вирішується у судовому порядку. Екстрадиційну перевірку проводить прокуратура Києва, за її словами результатам буде зроблено висновок про відсутність або наявність обставин, які можуть перешкоджати видачі.
Адвокат Алякіна тоді заявив, що видавати РФ його не можна, оскільки Росія його нібито переслідує за участь у бойових діях на Донбасі у складі підрозділів «Арата» та «Айдар». Крім адвокатів, про причетність Алякіна до допомоги бійцям АТО заявляла і його друнна Скороход. У коментарі журналістам у залі суду вона наголошувала: її чоловік багато робив для допомоги бійцям та ветеранам АТО, а також їхнім родинам.
Невідомо, скільки йому це коштувало, але Алякін отримав громадянство України, і відкрив у Борисполі будівельну компанію.
Алякін не став бійцем добровольчого батальйону, не пішов на війну і не зайнявся активною волонтерською діяльністю, щоб одержати захист від видачі Росії в очах українського суспільства.
Очевидно, Алякін не хотів відрізати собі всі шляхи в РФ і створювати проблеми сім’ї… Але Алякін – важлива для Росії людина. Завдяки своїм широким зв’язкам він, напевно, знає, як робить гроші угруповання Путіна та ФСБ, має безліч цінних відомостей,– переконаний Бутусов.
А ми продовжуємо далі.
Переїхавши до України, Алякін швидко налагодив зв’язки з місцевими кримінальними колами та почав активно займатися рейдерством, аферизмом та іншими незаконними операціями. Зокрема, він використав свої зв’язки та досвід для організації та проведення рейдерських захоплень підприємств, а також участі у різних схемах щодо відмивання грошей та ухилення від податків.
Однією із ключових сфер діяльності Алякіна стали рейдерські захоплення підприємств. Використовуючи підставні компанії та підкуп суддів та правоохоронних органів, він організовував силові захоплення успішних підприємств. Внаслідок цього такі компанії позбавлялися своїх законних власників, а їхні активи переходили під контроль Алякіна та його спільників.
За дуже дивовижними обставинами Алякін стрімко стає засновником, власником. директором і кінцевим беніфіціаром низки компаній: ТОВ «БК Прогрес Буд»ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ „ПРОГРЕС“», ТОВ «БУДІВЕЛЬНИЙ КОМБІНАТ „ПРОГРЕС“»Публічне Акціонерне Товариство «ЗАВОД ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ВИРОБІВ» ,ТОВ «КБ БІЛДІНГ ГРУП» та інших компаній.
Ще однією важливою частиною кримінальної діяльності Алякіна було відмивання грошей. Він створював складні фінансові схеми, що включають безліч підставних компаній та фіктивних угод, щоб приховати джерело та призначення грошей. Ці схеми дозволяли йому легалізувати доходи, отримані від злочинної діяльності, та інвестувати їх у легальний бізнес.
Вже гаряче? Продовжуємо, далі цікавіше…
Відносини Анни Скорохід із владою стають дуже напруженими. У РФ проти Алякіна почали набирати обертів у звинувачення в шахрайстві Алякіна з боку його бізнес-партнера Сергія Полонського. За словами Полонського, Алякін вивів з його компанії Potok кошти та нерухоме майно на загальну суму понад 2 мільярди рублів. та розпочав нове життя в Україні. Бізнес імперії та фінансових афер під загрозою. Потрібно щось робити. І тут наш геній Алякін знаходить варіант. Змінити прізвище та загубитися на теренах України. Наприкінці 2021 року Алякін одружується з Левківською Елоною Миколаївною і змінює своє прізвище на прізвище Левковський. І тут починається нове життя та нові можливості. І головне – новий паспорт! Але тут настає 2022 рік і повномасштабне вторгнення РФ до України. Що ж робити. як рятувати бізнес?
Довго не думаючи Левковський (Алякін) створює ТОВ «Хоббіт Хаус» код ЄДРПОУ 44894815, який реєструє на свою дружину Левковську Е.М., щоб не потрапити під санкції, адже він за паспортом все ще громадянин РФ і успішно починає торгувати фортифікаційними спорудами бомбосховищами. Фірма успішно продає державі фортифікаційні споруди. і нікого не цікавить, що бізнес веде громадянин Росії, що він має інформацію про місцезнаходження цих споруд, про їх кількість. і про наших військових які знаходяться там. Гроші на все це виділяються з держбюджету. А як ви думаєте, куди вони потім підуть, в яку країну, якщо кінцевий беніфіціар росіянин? І скільки інформації злито Левковським у Росію?
Ви вже втомилися? Ми продовжуємо.
Пам’ятаєте ми писали про чудові обставини навколо діяльності нашого бізнесмена? Уряд України в один момент вирішив зайнятися пошуком активів російського бізнесу в Україні з метою накладення арешту на активи. І в цей момент незважаючи на те, що по цих підприємствах відкриті кримінальні та адміністративні справи та арешти, дивним чином різко починають змінюватися засновники, директори, власники всіх підприємств з якими був зв’язковий Левковський(Алякін). Ви спитаєте, а де наша правоохоронна система СБУ, НАБУ,як на це дивляться держреєстратори та нотаріуси? Хто допомагає російському бізнесу в той час, коли наші воїни гинуть в окопах? Подейкують про міцні зв’язки Левковського з СБУ, адміністрацією президента і суддям та депутатами верховної ради. Але це все слова, а їх взагалі до справи не пришиєш. Ми й тут дещо знайшли.
Сімейний суддівсько-адвокатський підряд Віталія Саліхова на захисті інтересів справи країни агресора Алякіна-Левковського
Ключову роль в успіху Левковського відігравали його зв’язки із корумпованими суддями. Одним із таких суддів був Віталій Саліхов, який разом зі своїм сином Богданом активно допомагав Левковському уникати відповідальності за свої злочини. Саліхови використали своє становище для блокування розслідувань та забезпечення сприятливих рішень судів на користь Левковського.
Віталій Саліхов, обіймаючи високу посаду в судовій системі України, був добре відомий своїми корумпованими зв’язками. Разом зі своїм сином Богданом вони створили потужну мережу, яка допомагала організованим злочинним групам уникати правосуддя. Левковський користувався їхніми послугами на вирішення юридичних проблем, що у результаті його злочинної діяльності.
Розслідування злочинної діяльності Олексія Алякіна, який пізніше змінив прізвище на Олексій Левковський, є важливим аспектом боротьби з російським бізнесом в Україні та з тими, хто йому сприяє.
СБУ, НАБУ, правоохоронні органи, ви де? У нас є питання!