Goodnews.ua


“Путінські” миротворці на Донбасі. Про що нові плани Кремля

Сентябрь 07
06:40 2017

"Путінські" миротворці на Донбасі. Про що нові плани Кремля

Росія запропонувала Раді Безпеки ООН розглянути резолюцію про введення миротворчої місії на Донбас. З такою пропозицією Володимир Путін виступив за тиждень до Генасамблеї ООН (відбудеться 12 вересня у США), на якій Київ планував представити свою ініціативу щодо участі миротворців у врегулюванні конфлікту на сході України.

Ініціатива російського президента складається із трьох ключових пунктів: 1. Миротворці мають знаходитися лише на лінії розмежування; 2. Їхні функції мають обмежуватися охороною спостерігачів ОБСЄ; 3. Рішення про введення миротворців необхідно погоджувати з ватажками «Д/ЛНР».

На реакцію очільників самопроголошених «республік» щодо пропозицій ВВП не довелося довго чекати. Вже через кілька годин після завершення прес-конференції Путіна, ставленики Кремля одноголосно заявили, що готові обговорити появу на Донбасі миротворчої місії. В українському ж МЗС реакція на слова Путіна була протилежною. Там заявили, що Україна готова запропонувати в ООН власний варіант резолюції із пропозиціями, які суттєво відрізняються від кремлівських.

Чому «план Путіна» не знайшов підтримки в Києві? Чому Москва, яка ще донедавна обіцяла блокувати прийняття в ООН рішення про розміщення на сході України миротворців, неочікувано змінила свою позицію? Чи підтримають в ООН резолюцію Кремля? Відповіді на ці питання UAINFO спробувало знайти у коментарях, дописах і статтях політиків, військових експертів та аналітиків.

Яким буде рішення ООН?

Тут думки експертів сходяться: російська резолюція не буде підтримана в ООН. Щоправда, причини вони називають дещо різні.

Резолюцію не схвалять, вважає Жданов, бо миротворчі місії відправляють лише в ті країни, де йде війна, а в Україні факт війни офіційно не визнаний.

«Відповідно до Статуту ООН, миротворча місія виділяється тільки в разі, якщо в державі є факт війни – причому не важливо, громадянської війни або зовнішньої агресії. У нас слово «війна» офіційно не звучить: у нас антитерористична операція, яку повинні проводити спецслужби і максимум – Національна гвардія, але ніяк не Збройні сили. Тому ООН місію не дасть, навіть якщо Росія дійсно внесе в Раду безпеки відповідну резолюцію», – пояснив експерт.

А російський політолог Андрій Піонтковський переконаний, що схваливши резолюцію, Захід дозволить РФ продовжити анексію українських територій, чого неможливо уявити.

«З огляду на сьогоднішню позицію США щодо українського питання, озвучену Волкером, – навряд чи Радбез ООН готовий на це (на прийняття резолюції, – ред.) погодитися. Я нагадаю його формулювання: «Це не громадянський конфлікт, це війна Росії проти України, там присутні російські війська». І Волкер говорить це відкритим текстом, а значить, якщо визнати ці реалії, то мова піде про подальшу анексії території України. Мені важко уявити, щоб США і західні держави проголосували за це в Раді безпеки», – написав він у статті для «НВ».

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Безумный камбек в обзоре матча ПСЖ — Манчестер Сити

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua