Проєкт «Армія Дронів» на 325 млн $ всьо? Де ж гроші? Де дрони?
Майже місяць тому я опублікував матеріал, як по суті Мінцифра «кинула» навчальні школи. Це була «лайтова» стаття, та навіть не всі зрозуміли що відбулося:
Не планував повертатися до теми Армії Дронів, але прийдеться, і сьогодні я хочу показати реальний стан справ та привести чіткі цифри, щоб Ви зрозуміли, що насправді відбулося.
Отже, «Армія Дронів всьо?»
Коли небом Києва літають «наші» некеровані БПЛА, вочевидь не все добре з підготовкою пілотів та матеріально-технічною базою. Матеріал від міністра Федорова на Уніані вимагає коментарів. По суті, це як в боксі, «сам відкрився». Розглянемо питання, які виникають з матеріалу:
Які реальні результати проекту «Армія Дронів»? Який стан справ зараз? Що далі?
Підсумовуючи результати діяльності проекту, як кажуть, «люби Боже правду»:
головними досягненнями відзначено: «ми» зібрали 325 млн доларів та підготували 10000 пілотів. Про навчання пілотів особисто проектом не було зроблено нічого, але частково компенсовано собівартість навчання 10000 пілотів приватним школам.
В любому випадку це велика справа та конкретний результат. Дяка та респект!
Наврядчи така кількість пілотів була б підготовлена, тому що у військових обмежені фінанси, школи не мають можливості безкоштовно навчати в такій кількості.
Які БПЛА були закуплені, де вони воюють — це військова таємниця. Але я НЕ знаю особисто, хто отримав від Армії дронів хоч один дрон. Скажіть пару прізвищ та в/ч будь ласка. Може тому у правоохоронних органів виникають питання, проводяться обшуки та інші оперативні дії? Навіть мова не це про закупівельні ціни, моделі дронів та в кого були придбані…
Всього було витрачено на навчання 20 млн грн , це 500 тис з 325 млн доларів. Що складає 0,0015% від загальної суми проекту! Ще раз, не 10%, не 1%, а 0.15 відсотка?!?! Ви серйозно??
Претензія була в тому, що школи своєчасно не попередили про «закінчення грошей» та зупинку проєкту, що призвело до реальних проблем в навчальних центрах, бо в квітні школи продовжували навчати з розрахунком на покриття частини собівартості. А це 1000-1500 пілотів. Тобто реальні фінансові збитки шкіл склали 2-3 млн гривень, тобто 100 інструкторів залишились без зарплат. Навіть високі посадовці не вибачились. А це люди, сімʼї…
По-друге, проект передбачав підготовку тільки аеророзвідників, а ще є штурмові дрони, FPV та літаки.
Єдиною реакцію було «хто злив інфу та це заважає нам збирати гроші». А для чого тоді збирати?
Про плани взагалі ніякої конкретики, окрім «потрібні гроші, гроші, гроші…». Може якщо продовжите підтримку навчання пілотів, то і гроші дадуть під реальну справу. Ближче до людей потрібно бути. Я перший профінансую — скажіть коли стартує новий етап, що буде в результаті та який рахунок!
Взагалі тема навчання пілотів дуже актуальна і важлива. Дрон — перший помічник воїна після автомата в окопі. Впевнений, що приватні фонди та справні особистості державного рівня підхоплять залишки «Армії дронів» та продовжать наближати нашу Перемогу на новому рівні.
Запрошую всіх вас до дискусії. Ми ще не перемогли, кожен день зволікання — це житті наших воїнів! Тож робимо кожний свою справу, гуртуємось на Славу України!
Разом до Перемоги!