Про депутатську недоторканність
Результати сьогодні, безумовно, половинчасті. Тобто, з одного боку, ми маємо три зняття недоторканності, але, з іншого боку, два – не погоджено і не погоджені також права на притягнення до кримінальної відповідальності.
Ми чудово розуміємо, що не дивлячись на те, що кожен, і наш Президент, і пропрезидентські й опозиційні сили, піаряться на знятті депутатської недоторканності, ніхто цим в реалі займатися не хоче. Тобто смішно казати як Ляшко, що ми не хочемо зняття недоторканності в цьому випадку, але ми вимагаємо взагалі зняття депутатської недоторканності як такої – це абсурд. Ми, депутати від “Національного Корпусу”, діяли згідно з нашим маніфестом – нашим програмовим документом. Ми обіцяли, що ми боротимемося за зняття недоторканності не тільки з парламентарів, а й насамперед з Президента, тому що це людина, яка в першу чергу відповідає перед країною і яка зараз, по великому рахунку, має абсолютний імунітет, і з суддів, і, власне кажучи, з депутатів. Те, що обіцяли, ми робили, ми проголосували з Олегом Петренком. Хоча, відверто кажучи, робота Генпрокуратури викликає величезні запитання: в плані доказової бази, в плані дій самої Генпрокуратури. Проте це не питання довіри до Луценка або до Порошенка. Ми чудово розуміємо, що вони хочуть використати це для тиску на всі політичні партії в парламенті. Але це питання принципу, і люди повинні бути рівними перед законом – і Порошенко, і будь-який депутат, і звичайний українець.
Я вважаю, що таким речам не можна не надавати серйозної ваги. Тобто повинна бути система: давайте приберемо недоторканність, давайте зробимо такий закон про імпічмент Президенту, який діє, давайте знімемо недоторканність з суддів. Це системно, це треба закріпити в Конституції та в законах України. А такі речі, які відбуваються сьогодні, зрозуміло, що це можливість Генерального прокурора, Президента, маніпулювання в своїх цілях, в тому числі, й суспільною думкою.
Передреволюційна ситуація – це нестерпний стан в країні. Це програна війна, це абсолютне зубожіння населення, якому підсовуються “безвізи” і тому подібні речі як величезні перемоги, замість реальних досягнень в економіці, соціальній політиці й т.д. Оце і є передреволюційна ситуація. А коли вона вибухне, чи будуть такі дії парламенту запальничкою, тим сірником? Це може трапитись в будь-яку секунду – чи це будуть корупційні дії Президента, чи ще щось. Є необхідність творити групу, яка буде займатися не тільки недоторканістю, не тільки імпічментом Президента, а яка буде провадити націоналістичну політику в українському парламенті. Є така необхідність, а тому ми її повинні просто створити. Зараз на це покладено багато зусиль.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий