Goodnews.ua


Причини зовнішньополітичних поразок України

Июль 14
08:40 2017

Причини зовнішньополітичних поразок України

Найбільш небезпечною для України є зовнішня позиція, заснована на емоціях, сумнівних і сирих ідеях, зовнішніх атрибутах замість реальної орієнтації на поточну ситуацію в світі та всередині країни. Розумні західні політологи називають це realpolitik, сутність якої полягає перш за все у тому, що кожен має свої інтереси і кожен їх самостійно відстоює. Тому будь-яке зачарування іноземними наддержавними чи регулюючими структурами – повністю марна справа. Ми раділи, коли дізналися що ПАРЄ очолив український парламентар, однак чи наділений цей орган реальними повноваженнями, чи здатний він провадити самостійну політику? Ні, не здатний. Щось подібне і з ОБСЄ – фіксуються якісь порушення на Сході, у Африці, у Сирії. А до реального втручання в суть справ, схоже, не дійде ніколи.

Важливим фактором світової політики нині є позиція ЄС, яка, однак, не є проукраїнською. Нам твердо (вкотре!) дипломатичною мовою пояснюють, що інтереси Києва це його власний клопіт, і скасовувати будівництво Північного потоку, попри обурення співпрацею з РФ, жоден німецький політик не збирається. Революція під стягами ЄС – це добре, це красиво, однак ніхто не висловлює готовності воювати замість України на Сході – усі орієнтуються на свій інтерес. І не слід тут звинувачувати Берлін, чи Брюссель що вони продалися Москві – просто слід переосмислити власні пріоритети і ставлення до світової політики.

Чи готова Україна до вибору між Вашингтоном і Брюсселем? Насправді, мусимо визнати, що досі ми змушені у міжнародній сфері намагатися сидіти на двох стільцях. У тому ж часі, усе менш прийнятним для такої позиції стає серйозний розрив між ЄС та ситуативним блоком США-Великобританія, до якого прагнуть приєднатися Туреччина та Польща. Проблема також у тому, що вплив українських груп тиску на світову політику практично нульовий. Так, є хороші приклади з США і Канадою, де діаспора спромоглася вдягнути Джастіна Трюдо у вишиванку. Разом з тим, українська меншина у ФРН, у Франції та Італії практично беззуба – ані МЗС, ані політичні сили не використовують її як засіб тиску на Євроструктури. У той же час, у ФРН діє доволі потужна лобістська структура РФ, заснована на вихідцях із СРСР, переселених поволзьких німцях та росіянах. Ці люди сміливо носять у центрі Берліну прапор ДНР і збирають підписи за місцеві проросійські партії Die Linke та Alternative fur Deutchland, українці ж нічого подібного не мають. Ми чомусь продовжуємо вірити у дипломатію вареника та вишиванки, у той час як наша держава не створила жодного альтернативного Рашатудей телеканалу, орієнтованого на Європу. То чи слід дивуватися тому, що з нами не рахуються? Питання риторичне.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

ЗАЕС втретє за листопад опинилася на межі блекауту через російський обстріл — Міненерго

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua