Goodnews.ua


Політолог про українсько-білоруські відносини: треба бути прагматиками і реалістами

Сентябрь 01
03:58 2017

Політолог про українсько-білоруські відносини: треба бути прагматиками і реалістами

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що Білорусь на словах поводиться як партнер, а насправді діє зовсім інакше

Ця заява викликана драматичною ситуацією, пов'язаною з викраденням українського громадянина в Білорусі. Це дещо емоційна заява, але воно багато в чому реалістична. Не секрет, це знають всі, хто стежить за українсько-білоруськими відносинами, — це подвійна позиція Лукашенка щодо України. Він маневрує. Десь йде на зустріч Україні, деякі з яких для нас важливі навіть в символічному плані. Наприклад, він виступив на підтримку України, визнавши нову українську владу. Крім того, нам вдається вирішувати ряд складних питань і в економічній сфері. Це важливо з точки зору розриву тієї ізоляції на пострадянському просторі, яку хотіла організувати Росія проти України. Тобто всі країни, які союзні Україні, вона хотіла б включити в якусь антиукраїнську коаліцію. В тому числі, влаштувати економічну блокаду Україні. І одне із завдань нашої держави — не допустити такої широкої економічної блокади з боку пострадянських країн. Саме тому активно розвиваються контакти і з Білоруссю, і з Казахстаном, і я думаю, що це абсолютно правильна політика. Таку думку у власному блозі на сайті “Новое время” висловив політолог Володимир Фесенко.

Тобто треба бути реалістами: Лукашенко нам не союзник, і не друг. Від нього можуть виходити ризики. Тому що, на відміну від нас, Росія для нього — союзник. Дуже складний, небезпечний, тому що після відомих навчань “зелені чоловічки” можуть з'явитися і в Білорусі, і Лукашенко це прекрасно розуміє, ось і маневрує. Очікувати, що він буде діяти в українських інтересах і в усьому йти нам на зустріч, було б наївно. Але було б помилкою ставати в позу, розривати всі відносини. Треба бути гнучкими, не збільшувати число ворогів.

У контексті цієї ситуації також почали звучати пропозиції відмовитися від послуг Білорусі, як країни, в якій відбуваються переговори, але це помилка. До Мінська є доступ у представників сепаратистських республік. А яка альтернатива? Астана? Але хіба є різниця? Мінськ хоча б ближче. Відмова від роботи в Мінську — це логіка, яка виходить з емоцій. Білорусь не є посередником, ними є Німеччина і Франція. А Білорусь лише надає майданчик. Тому розривати відносини з Мінськом було б помилкою — треба бути прагматиками, а не діяти за принципом “всі, хто не з нами, ті проти нас”.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Російські дрони атакують Україну з трьох напрямків, у Києві та низці областей повітряна тривога

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua