Goodnews.ua


Переговори лідерів “нормандської четвірки”. Прогрес відсутній

Июль 25
17:55 2017

Переговори лідерів "нормандської четвірки". Прогрес відсутній

Вчора, 24 липня, президенти України, РФ, Франції та канцлер Німеччини після тривалої паузи провели телефонну розмову в “нормандському форматі”. Востаннє перед вчорашніми переговорами Порошенко, Меркель, Путін та екс-президент Франції Ф. Олланд говорили про конфлікт на Донбасі 19 жовтня 2016 року.

Повідомляючи про результати телефонних переговорів, прес-служба українського президента була небагатослівною. Зокрема, у Порошенка розповіли, що у ході розмови президент України закликав Путіна припинити постачання зброї на окуповані території та наголосив на важливості введення на Донбас миротворчої місії ООН. Натомість, Еммануель Макрон та Ангела Меркель наголосили на неприпустимості підтримки заяв про створення так званої “Малоросії”. Також прес-служба українського президента повідомила, що у другій половині серпня має відбутися зустріч зовнішньополітичних радників лідерів “нормандської четвірки”. Офіційний Кремль про домовленість щодо зустрічі радників промовчав. “Домовлено про подальші контакти, в тому числі на вищому рівні”, – лаконічно повідомила прес-служба Путіна, не уточнюючи, коли і на якому саме рівні такі контакти можуть відбутися.

Як вітчизняні аналітики та дипломати оцінили переговори глав держав “нормандської четвірки”, які вперше відбулися по телефону, – у цьому спробувало розібратись UAINFO.

На думку колишнього міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, “головне, що така розмова взагалі відбулася”. “Я не думаю, що це якийсь прорив. Засудження (Меркель і Макроном, – ред.) ідеї “Малоросії” – цілком очевидна річ, оскільки офіційно за неї ніхто не бореться”, – сказав він в ефірі телеканалу “112 Україна”, наголосивши: “Найголовніше, яким чином відбуватиметься підготовка зустрічі на рівні керівників апаратів глав держав і урядів, які відповідають за зовнішньополітичні питання. Важливо, наскільки вони будуть здатні перейти від загальних декларацій до конкретної роботи над дорожньою картою (про реалізацію мінських домовленостей, – ред.)”.

Володимир Огризко, який також очолював МЗС, вважає, що черговим “занепокоєнням” Заходу ситуація щодо вирішення конфлікту на Донбасу не зрушиться з місця. “Якщо Європа та Штати домовляться про суттєве посилення тиску на Росію і одночасно приймуть рішення про те, що Україна потребує реальної військової допомоги, то тоді ці два фактори дадуть серйозний і позитивний для нас результат”, – заявив він в прямому ефірі телеканалу “ЗІК”, коментуючи переговори лідерів “нормандської четвірки”.

У свою чергу політичний експерт Євген Магда висловив сумніви, що після вчорашньої розмови буде якийсь прогрес. Головним “гальмом” поступу експерт назвав Кремль: “Путін входить в передвиборчий цикл, і йому невигідно йти на поступки стосовно Донбасу. Він працює в орієнтирі на власний електорат, а тим часом намагатиметься маневрувати, щоб не збільшувати санкції з боку Євросоюзу та США, де Палата представників голосуватиме за законопроект про санкції”.

Без оптимізму результати телефонних переговорів оцінив і політичний аналітик Володимир Горбач. “(Розмову, – ред.) успішно можна би було оцінювати, якби вони (лідери України, Німеччини, Франції і РФ, – ред.) призначили зустріч чотирьох “наживо”. Цього не сталося”, – сказав він.

Успішними, але не стільки для України, скільки для президента Франції, переговори назвав експерт з міжнародних питань Олег Волошин. “Те, що Макрон переконав Київ і Москву, позиції яких дуже далекі одна від одної, взагалі почати якусь розмову – це для нього певний успіх”, – відмітив він.

Говорити про введення на Донбас миротворчої місії ООН немає жодного сенсу, вважає політолог Вадим Карасьов. “Миротворчої місії на сході України не буде. Для цього потрібне рішення Ради безпеки ООН, а ми знаємо хто там може накласти вето”, – зазначив він.

Розмова Порошенка, Путіна, Меркель і Макрона не пройшла успішно – змін не буде. Так вважає дипломат Олександр Хара, який заявив: “Безумовно, ніяких змін після цих перемовин не варто чекати, оскільки гравці залишилися ті ж самі, й інтереси залишилися ті ж самі”. Він також розділив позицію Огризка про необхідність посилення тиску на Росію: “Змінити ситуацію можна лише таким чином, який може бути занадто дорогим, і для цього потрібна більша підтримка Заходу, військова в тому числі, і більший тиск на РФ”.

Поки всі чотири сторони не погодяться, що спочатку потрібно вирішити безпекові питання, а вже потім переходити до політичних – прогресу у переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі не буде, вважає політолог-міжнародник Олександр Сушко. “Поки сторони не дійдуть згоди щодо пріоритетності кроків, зосередження на питаннях безпеки як передумови для будь-якого політичного процесу врегулювання, жодного серйозного прориву не станеться”,- написав він у своєму блозі.

Домовилися домовлятись. Схоже, це єдине про, що домовилися лідери чотирьох держав. А поки очільникам України, Франції, Німеччини та РФ не вдається знайти “точку дотику”, вчора в зоні АТО троє українських військовослужбовців зазнали поранень у результаті ворожих обстрілів.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Кейн — о перегруженном футбольном графике: Нужна расширенная дискуссия

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua