Нині на окупованих територіях уже 132 заручники, цифра зростає – Геращенко
Сьогодні, 4 липня, Міжнародному комітетові Червоного Хреста вдалося передати посилки від родичів заручників у Макіївську колонію. Посилки передали керівництву колонії і так званим представникам ОРДО. До самих хлопців МКЧХ укотре не пустили, знову категорично відмовили в допуску до наших заручників.
За всі роки війни, інспірованої РФ на Донбасі, місії МКЧХ вдалося лише двічі передати керівництву тюрми передачі для хлопців (вперше – перед цьогорічним Великоднем, удруге сьогодні). Але жодного разу МКЧХ не допустили до тюрем і заручників.
Про це говорила сьогодні на семінарі Роуза-Рота, інформуючи колег-парламентарів із країн-членів НАТО про безпекову, гуманітарну, екологічну ситуацію на окупованому Росією Донбасі. Політики європейських країн були шоковані таким порушенням міжнародного гуманітарного права. Три роки заручники залишаються в тюрмах на окупованому Донбасі й у РФ без допуску гуманітарних місій, зокрема й МКЧХ.
Чесно кажучи, я не розумію, чому про це публічно говорить тільки Україна, а МКЧХ весь час боїться, аби “не зробити гірше”, і мовчить про ці порушення. Куди гірше? Їх жодного разу не допустили до заручників! Так само дивним видається публічне мовчання з цього приводу координаторів від ОБСЄ в мінських групах. Так, вони мають бути над процесом, неупередженими й аполітичними. Але не помічати два роки кричущого порушення гуманітарного права, не говорити про це публічно – не думаю, що це допомагає в імплементації мінських угод.
Сьогодні на окупованих територіях – уже 132 заручники, цифра зростає, додаються цивільні, а ОРДЛО не дають нам жодної відповіді на наші запити про долю українців (зокрема й про місце утримання Стаса Асєєва, інших). Натомість продовжують наполягати на звільненні злочинців, які не мають жодного стосунку до АТО, наприклад, беркутівців, що вбивали Небесну сотню. Це для розуміння, що відбувається в Мінську.
Україна наполягає на негайному розблокуванні процесу звільнення заручників. Президент піднімав це питання на зустрічах у Вашингтоні, Парижі, Берліні, й ми сподіваємося, що наші міжнародні партнери також наполягатимуть у діалозі з РФ, що безпековий і гуманітарний, екологічний складники мінських угод є пріоритетними.
Цими днями в Мінську відбудеться Парламентська асамблея ОБСЄ. Це єдиний міжпарламентський майданчик, де присутня делегація Держдуми, адже РФ сама загнала себе в міжнародну самоізоляцію. Звернулася до всіх міжнародних колег і партнерів, щоб делегації національних парламентів на ПА ОБСЄ вимагати від російських депутатів звільнення українців. І бажано росіянам нагадати про їхніх російських військових, яких влада РФ загнала на Донбас. Всіх цих агєєвих, від яких сьогодні відмовляються російські генерали, що послали солдатів на війну, на Донбас убивати українців.
Також принагідно подякувала НАТО за підтримку України, зокрема щодо реабілітації наших військових. Протягом останніх років 630 наших вояків, що отримали важкі поранення, пройшли лікування в 16 країнах НАТО. До речі, найближчим часом за ініціативою міністра оборони України в Києві та Закарпатті відкриються реабілітаційні центри для наших військових, де надаватимуть і психологічну допомогу воїнам.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий